Wiatr we włosach na Kisajnie
26 żeglarzy, w większości z małych miejscowości, uczestniczyło w pierwszych tegorocznych warsztatach żeglarskich „Sprawni żeglarze” na Jeziorze Kisajnie, organizowanych przez Mazurską Szkołę Żeglarską w Giżycku.
Przez 10 dni uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w żeglowaniu na jachtach kabinowych, katamaranach rekreacyjnych oraz szkoleniowych, dwumasztowych „dezetach”. Był też element sportowej rywalizacji – szkolenie zakończyło się regatami.
Fot. Marek Winiarczyk
Te warsztaty, stanowiące wstęp do wielkiej przygody żeglarskiej, były dla uczestników całkowicie bezpłatne Zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt, instruktorów oraz pomoce naukowe organizatorzy zapewnili ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Choć pogoda nie rozpieszczała, nikt na nią nie narzekał. Uczestnikami – jak można przeczytać na stronie organizatora – są „różni ludzie w różnym wieku, z różnymi dysfunkcjami, których połączyła wspólna pasja. Część uczestników to laicy – dla nich słowa rumpel, baksztag, szekla to magia. Pozostali - to „patenciarze”, osoby mające już doświadczenie w tej dziedzinie. Wszyscy razem uzupełniali się i przekazywali sobie wzajemnie bakcyla żeglarstwa. (...) W wolnych chwilach między teorią i praktyką była integracja poprzez wędkowanie, pływanie na kajakach, wypady do centrum miasta i okolic”.
Następne warsztaty „Sprawni żeglarze” odbędą się w terminach : 19–28 sierpnia oraz 6–15 września. Poza tym w Giżycku podczas tego lata, choć z pewnym opóźnieniem, odbędą się coroczny Festiwal Sportów Wodnych, obozy szkoleniowe oraz mistrzostwa Polski żeglarzy niepełnosprawnych.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- X Ogólnopolskie Zawody Pływackie
- „Sprawdź, czy jesteś HER2-low” w Gdańsku – bezpłatne konsultacje z onkologiem dla pacjentek z rakiem piersi
- Wrocław: bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Artysta bez granic”
- Polki z awansem do ćwierćfinału MŚ! Bezapelacyjne zwycięstwo z Brazylią
- Trzecia edycja kalendarza „Portret bez barier" 2025 – Równość, integracja i przełamywanie granic w świecie mody
Dodaj komentarz