Niepełnosprawni bracia na Dachu Afryki Północnej. Pierwsza na świecie taka wyprawa
20 listopada 2019 roku o godzinie 10:00 w polkowickiej Auli Forum odbędzie się uroczysta gala podsumowująca projekt pt. „Niepełnosprawni bracia na Dachu Afryki Północnej”. W ramach wydarzenia odbędzie się premiera filmu dokumentalnego z wyprawy oraz swoją prelekcję pt. „Łamanie barier” wygłosi światowej sławy himalaista Krzysztof Wielicki.
- Wydarzenie jest o tyle niezwykłe i podniosłe, że wśród trzystu zaproszonych gości, głównymi odbiorcami będą przedstawiciele osób z niepełnosprawnościami z warsztatów terapii zajęciowej z całego Dolnego Śląska, którzy swoją wizytą w Polkowicach, będą chcieli podkreślić własną obecność w przestrzeni społecznej – mówi Stanisław Rapczuk, członek zarządu Stowarzyszenia Charytatywnego Żyć Godnie.
- W ten sposób, osoby wykluczone, którymi są niepełnosprawni intelektualnie w stopniu znacznym, udowodnią, iż też mają własne marzenia, fascynacje i prawo do czerpania z zasobów, jakie daje życie – dodaje.
Stowarzyszenie Charytatywne Żyć Godnie jest organizacją zajmującą się rehabilitacją społeczną i zawodową dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Wielokrotnie przełamywało stereotypy i przekonania aktywizując osoby z niepełnosprawnością do uczestnictwa w życiu i korzystania z zasobów, jakie daje świat. Stowarzyszenie zorganizowało loty motolotnią dla osób z niepełnosprawnością psychiczną z epilepsjami, które pobiły dwa rekordy Polski.
Stowarzyszenie podejmuje działania, aby udowodnić, że osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi mają także potrzebę uczestnictwa w życiu społecznym.
W marcu troje uczestników WTZ z Polkowic uczestniczyło w projekcie „Niepełnosprawni bracia na Dachu Afryki Północnej” i zdobyło szczyt Dżabal Tubkal. Była to pierwsza tego typu wyprawa na świecie.
Sponsorem wydarzenia jest Gmina Polkowice, GOPS w Radwanicach oraz Spółka CCC natomiast patronat medialny nad imprezą objął Portal Górski, Magazyn Integracja oraz portal Niepełnosprawni.pl.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Ze wsparciem samej Ewy Pajor. Polki otworzą pierwsze w historii MŚ w ampfutbolu!
- Jesień pod znakiem profilaktyki
- Głos nauczycielski: MEN planuje zmianę sposobu finansowania uczniów z niepełnosprawnościami
- „Ubezwłasnowolnienie i DPS to byłaby dla mnie masakra”
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
Dodaj komentarz