„Rękodzielnia” - wernisaż wystawy i spotkanie w Mikołowie
Miejski Dom Kultury w Mikołowie na Górnym Śląsku zaprasza do udziału w spotkaniu podsumowującym tegoroczny projekt „Rękodzielnia – jeszcze więcej sztuki”. 17 października 2019 r. w Galerii 33 mikołowskiego MDK odbędzie się wernisaż prac uczestników projektu, a także wyjątkowe spotkanie dyskusyjne.
O swoich doświadczeniach związanych z włączaniem osób z niepełnosprawnością w kulturę opowiedzą:
- Maria Przybyszewska – arteterapeutka z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową i chorobami psychicznymi,
- Tomasz Kwiatkowski – arteterapeuta i muzykoterapeuta,
- Maciej Sikorski - instruktor teatralny, reżyser oraz twórca krakowskiego Teatru Exit, zrzeszającego osoby niepełnosprawne,
- Karol Mroziewski – artysta fotografik, który w działaniach terapeutycznych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną na różne sposoby wykorzystuje fotografię.
Spotkanie poprowadzi Grażyna Aaondo-Akka – magister pedagogiki specjalnej, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zajmuje się m.in. wspomaganiem rozwoju intelektualnego oraz uczestnictwem w kulturze osób z niepełnosprawnością.
Wydarzenie jest częścią projektu „Rękodzielnia”, zainicjowanego przez Miejski Dom Kultury w Mikołowie w 2017 roku. Jego celem jest poprawa dostępu do kultury osób z niepełnosprawnością, co realizowane jest poprzez cykle bezpłatnych warsztatów, wycieczek i spotkań.
Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Od początku partnerami w projekcie są: Ośrodek Miłosierdzie Boże w Borowej Wsi, Warsztaty Terapii Zajęciowej PSONI w Mikołowie, Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Mikołowie oraz Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Wyrach.
„W pierwszej edycji wspólnie odkrywaliśmy sztuki plastyczne. W 2019 r. projekt poszerzyliśmy o fotografię, muzykę oraz taniec – efekty pracy uczestników prezentuje wystawa, która dostępna będzie w Galerii 33 do końca listopada – serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia” – zachęcają organizatorzy.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Ze wsparciem samej Ewy Pajor. Polki otworzą pierwsze w historii MŚ w ampfutbolu!
- Jesień pod znakiem profilaktyki
- Głos nauczycielski: MEN planuje zmianę sposobu finansowania uczniów z niepełnosprawnościami
- „Ubezwłasnowolnienie i DPS to byłaby dla mnie masakra”
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
Dodaj komentarz