Leszek Zieliński nowym pełnomocnikiem ds. osób niepełnosprawnych
Leszek Zieliński z Federacyjnego Klubu Parlamentarnego Romana Jagielińskiego został powołany na stanowisko sekretarza stanu i Pełnomocnika Rządu ds. osób Niepełnosprawnych.
Zastąpił na tym stanowisku pełniącego urząd od połowy lutego 2004 r. - Krzytofa Patera, który z kolei objął to stanowisko, kiedy z Ministerstwa Gospodarki i Pracy odeszła Jolanta Banach.
Leszek Zieliński urodził się 28 marca 1956 roku. Ukończył Technikum Budowlane w Krakowie. W latach 80-tych zajmował stanowiska od referenta do dyrektora w zakładach pracy oraz prowadził własną działalność gospodarczą. W 1990 roku został Dyrektorem Biura Rady Miasta Krakowa, gdzie organizował nowe struktury zarządzania instytucjami samorządowymi. W 1995 roku członek Rady Programowej Polskiego Radia, od 1996 do 1997 członek Rady Programowej Telewizji Polskiej. W latach 1996 - 1998 członek Rady Programowej TV Kraków. Od 1998 do 2001 roku był współwłaścicielem przedsiębiorstwa projektowania i realizacji inwestycji.
W latach 1993 - 1997 był posłem na Sejm RP (II kadencji). W 1995 roku współinicjator i współzałożyciel pierwszego Parlamentarnego Zespołu do Spraw Rodziny. Jako poseł na Sejm obecnej kadencji przynależał m. in. do Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Komisji Europejskiej, Komisji do Spraw Kontroli Państwowej oraz Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. W 1997 roku oraz w latach 2002 - 2003 przedstawiciel Sejmu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.
Był działaczem NSZZ "Solidarność", Przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Krakowskich Zakładach Elektronicznych "Unitra-Telpod".
Prowadzi działalność dobroczynną, w ramach której w latach 1999 - 2001 wspierał szereg imprez charytatywnych m. in. Chrześcijańskie Dni Żaka w Krakowie. W 1992 roku uczestniczył w Akcji Humanitarnej "Lekarze Świata, pomoc dla Domów Dziecka w Rumunii".
Jest vice przewodniczącym Federacyjnego Klubu Parlamentarnego, prezesem partii Chrześcijańska Demokracja.
Żona Marta, córka Dorota - studentka, syn Grzegorz - student.
Źródło: MGPIPS
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz