Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Elektryczny wózek od wicewojewody wielkopolskiego

11.02.2011
Autor: oprac. Natalia Łyczko
Źródło: inf. prasowa

Przemysław Pacia, wicewojewoda wielkopolski, przekazał cierpiącej na porażenie mózgowe Ani elektryczny wózek inwalidzki. Podarunek pozwoli mieszkance gminy Dopiewo na większą niezależność.

Uroczystość przekazania wózka odbyła się 11 lutego, w Światowy Dzień Chorego. Wzięły w niej udział osoby prowadzące Warsztaty Terapii Zajęciowej "Promyk", a także uczestniczące w zajęciach dzieci i ich rodzice.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Promyk'' z siedzibą w Komornikach zdecydowało, że to właśnie Ania powinna otrzymać sprowadzony z Holandii wózek elektryczny.

Ania jest niepełnosprawna od urodzenia. Ma problemy z chodzeniem. Jej mama nie pracuje, tata jest na rencie. Jest osobą bardzo towarzyską, uczestniczy w Warsztatach Terapii Zajęciowej ,,Promyk'', realizuje swoje pasje i zainteresowania. Ma zdolności recytatorskie i muzyczne. Bierze udział w przedstawieniach teatralnych oraz festiwalach wokalnych.

- Podziękowania i wielki szacunek należą się przede wszystkim tym, którzy pomagają osobom niepełnosprawnym. Oni pokazują, że mają serce dla innych. Zawsze, kiedy mogę wziąć udział  w akcji charytatywnej czy społecznej, robię to - z potrzeby serca. Wózek dla Ani otrzymałem od moich przyjaciół, którzy poprosili mnie, aby znaleźć osobę, której się przyda. Uważam, że to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt, że mogę do życia innej osoby wnieść promyk radości – powiedział Przemysław Pacia.

Przemysław Pacia - nie tylko z racji sprawowania swojej funkcji - zajmuje się kwestiami dotyczącymi zdrowia i opieką nad domami pomocy społecznej. Angażuje się w wiele akcji społecznych. Wspiera m.in. Fundację Hospicjum Palium, prowadzoną przez prof. Jacka Łuczaka., aktywnie działa na rzecz rozbudowy hospicjum. Propaguje także idee krwiodawstwa i transplantologii. Jest jednym z pierwszych członków ,,Drużyny Szpiku''.

Wicewojewoda odwiedza także szkoły, gdzie w czasie spotkań  z młodzieżą zachęca do zostania dawcą szpiku, oraz szpitale, w których przebywają mali pacjenci. Swoim patronatem objął ogólnopolski  program ,,Szkoła Życia z Przewlekłą Białaczka Szpikową'' realizowany przez Fundację Urszuli Jaworskiej.

Z okazji XIX Dnia Chorego przesłał pacjentom poznańskich szpitali oraz pensjonariuszom domów pomocy społecznej list z przesłaniem.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas