Elektryczny wózek od wicewojewody wielkopolskiego
Przemysław Pacia, wicewojewoda wielkopolski, przekazał cierpiącej na porażenie mózgowe Ani elektryczny wózek inwalidzki. Podarunek pozwoli mieszkance gminy Dopiewo na większą niezależność.
Uroczystość przekazania wózka odbyła się 11 lutego, w Światowy Dzień Chorego. Wzięły w niej udział osoby prowadzące Warsztaty Terapii Zajęciowej "Promyk", a także uczestniczące w zajęciach dzieci i ich rodzice.
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,,Promyk'' z siedzibą w Komornikach zdecydowało, że to właśnie Ania powinna otrzymać sprowadzony z Holandii wózek elektryczny.
Ania jest niepełnosprawna od urodzenia. Ma problemy z chodzeniem. Jej mama nie pracuje, tata jest na rencie. Jest osobą bardzo towarzyską, uczestniczy w Warsztatach Terapii Zajęciowej ,,Promyk'', realizuje swoje pasje i zainteresowania. Ma zdolności recytatorskie i muzyczne. Bierze udział w przedstawieniach teatralnych oraz festiwalach wokalnych.
- Podziękowania i wielki szacunek należą się przede wszystkim tym, którzy pomagają osobom niepełnosprawnym. Oni pokazują, że mają serce dla innych. Zawsze, kiedy mogę wziąć udział w akcji charytatywnej czy społecznej, robię to - z potrzeby serca. Wózek dla Ani otrzymałem od moich przyjaciół, którzy poprosili mnie, aby znaleźć osobę, której się przyda. Uważam, że to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt, że mogę do życia innej osoby wnieść promyk radości – powiedział Przemysław Pacia.
Przemysław Pacia - nie tylko z racji sprawowania swojej funkcji - zajmuje się kwestiami dotyczącymi zdrowia i opieką nad domami pomocy społecznej. Angażuje się w wiele akcji społecznych. Wspiera m.in. Fundację Hospicjum Palium, prowadzoną przez prof. Jacka Łuczaka., aktywnie działa na rzecz rozbudowy hospicjum. Propaguje także idee krwiodawstwa i transplantologii. Jest jednym z pierwszych członków ,,Drużyny Szpiku''.
Wicewojewoda odwiedza także szkoły, gdzie w czasie spotkań z młodzieżą zachęca do zostania dawcą szpiku, oraz szpitale, w których przebywają mali pacjenci. Swoim patronatem objął ogólnopolski program ,,Szkoła Życia z Przewlekłą Białaczka Szpikową'' realizowany przez Fundację Urszuli Jaworskiej.
Z okazji XIX Dnia Chorego przesłał pacjentom poznańskich
szpitali oraz pensjonariuszom domów pomocy społecznej list z
przesłaniem.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz