Weź udział w szkoleniu ze sportu ekstremalnego!
Avalon EXTREME Sitwake Academy to cykl warsztatów z sitwake’a, czyli wakeboardu w pozycji siedzącej przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością. Szkolenia odbywają się w wakeparkach na terenie całej Polski, a na miejscu zapewniony jest sprzęt i opieka instruktorska. Organizatorem szkoleń jest grupa Avalon EXTREME, której celem jest aktywizacja osób z niepełnosprawnościami i zachęcanie ich do próbowania sił w sportach ekstremalnych.
Szkolenie
Sitwake to odmiana wakeboardu przeznaczona dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Podobnie jak w wakeboardzie, zawodnicy trzymają się liny podłączonej do wyciągu, jednak w tej wersji nie stoją na deskach, a siedzą. W warsztatach organizowanych przez Avalon Extreme może wziąć udział każda osoba z niepełnosprawnością ruchową, która chce zacząć swoją przygodę z tym sportem bądź taka, która ma już doświadczenie i chciałaby podszkolić się w trikach pod okiem eksperta.
Wakeboard, jak i inne aktywności sportowe, to świetna okazja, aby poznać inne osoby z niepełnosprawnościami i spróbować czegoś nowego i ekscytującego. Najbliższe szkolenie odbędzie się w piątek, 14 czerwca, w Wake & Roll Park, ul. Patriotyczna 3, w Łodzi, od 12:30. Dla osób z niepełnosprawnością udział jest bezpłatny.
Nauka od mistrza
Warsztaty poprowadzi Igor Sikorski. Jest on wielokrotnym Mistrzem Polski, medalistą Pucharu Europy, Mistrzostw Świata i Igrzysk Paraolimpijskich w narciarstwie alpejskim. Jako reprezentant polskiej kadry paraolimpijskiej brał udział w zimowych igrzyskach w Soczi oraz Pjongczangu, gdzie zdobył brązowy medal w slalomie gigancie na monoski. Oprócz narciarstwa, trenuje downhill, kolarstwo szosowe i przede wszystkim sitwake – dyscyplinę, w której wielokrotnie wygrywał zawody.
- Nie każdy musi skakać na hopkach i robić jakieś skomplikowane akrobacje na wodzie. Ważne jest, aby wejść do wody i zobaczyć jaką frajdę może sprawiać taka aktywność – zachęca Igor Sikorski, instruktor sitwake’a i ambasador Avalon EXTREME. – Sport bardzo mi pomógł wrócić do aktywnego życia, na nowo poczuć się pełnosprawnym. Zostawiam wózek i nie mam żadnych ograniczeń, dlatego zachęcam wszystkie osoby do skorzystania z możliwości treningu z Avalon EXTREME – podkreśla sportowiec.
Członkowie fundacji Avalon EXTREME są sportowcami z niepełnosprawnościami. Ich pasją są dyscypliny ekstremalne, które intensywnie trenują i zachęcają do tego innych. Promują zajęcia rugby, bieganie, motorsport, narciarstwo, kolarstwo czy właśnie wakebord. Celem grupy jest inspirowanie i zachęcanie do aktywności fizycznej innych osób
z niepełnosprawnościami przez organizowanie dla nich zajęć sportowych i promocję wśród nich aktywnego stylu życia.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- X Ogólnopolskie Zawody Pływackie
- „Sprawdź, czy jesteś HER2-low” w Gdańsku – bezpłatne konsultacje z onkologiem dla pacjentek z rakiem piersi
- Wrocław: bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Artysta bez granic”
- Polki z awansem do ćwierćfinału MŚ! Bezapelacyjne zwycięstwo z Brazylią
- Trzecia edycja kalendarza „Portret bez barier" 2025 – Równość, integracja i przełamywanie granic w świecie mody
Dodaj komentarz