Gdynia: wystawa "Każdemu wolno kochać"
W Miejskiej Informacji, w budynku Urzędu Miasta Gdyni, można oglądać wystawę fotografii wykonanych do kampanii społeczej "Każdemu wolno kochać...". Zdjęcia wykonali Wojciech Jakubowski, Piotr Niklas i Piotr Wittman.
Część z nich zostanie wykorzystana w kalendarzu z serii "Gdynia bez barier" na rok 2011. Miasto Gdynia już od kilku lat wydaje kalendarze, których przesłaniem jest uwrażliwienie na problematykę niepełnosprawności, pobudzanie wyobraźni i łamanie stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnością. Tegoroczny pokazuje, że związki z osobami niepełnosprawnymi mogą być równie szczęśliwe i udane, jak relacje osób pełnosprawnych.
Kalendarz zostanie wydany w nakładzie 3 tys. sztuk. Otrzymają go m.in. organizacje pozarządowe i instytucje zajmujące się osobami z niepełnosprawnością. Od 15 grudnia będzie można go także dostać w Samodzielnym Referacie ds. Osób Niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Gdyni - I piętro, pok. 114a (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54).
Wystawa otwarta jest do 17 grudnia 2010 r. od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty między godz. 9.00 a 15.00.
Kalendarz jest częścią kampanii społecznej „Każdemu wolno kochać", w ramach której w piątek, 10 grudnia 2010 r., w Hotelu „Nadmorski" odbędzie się na spotkanie „Miłość - niepełnosprawna?" - rozmowa na temat uczuć, emocji i relacji. Gościem spotkania będzie m.in. Janusz Leon Wiśniewski - naukowiec, fizyk, ekonomista, chemik, informatyk, pisarz, autor m.in. „Samotności w sieci".
Ilość miejsc na spotkaniu jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracji można dokonać na stronie miasta Gdyni.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz