Bidet elektroniczny – dlaczego jest przydatny w toalecie?
- Mój pierwszy kontakt z urządzeniami ułatwiającymi higienę intymną miał miejsce w roku 1993, kiedy służbowo przebywałem w Osace w Japonii i w toalecie pokoju hotelowego zobaczyłem bidet elektroniczny – mówi Janusz Adamski z firmy Aquasol. – Moje dalsze losy zawodowe utwierdziły mnie w postanowieniu, aby po zakończeniu kariery korporacyjnej zająć się sprzedażą tych wciąż mało znanych w Polsce urządzeń. W każdej rozpoznawalnej sieci hoteli trzy-cztero gwiazdkowych w toaletach znajdują się bidety elektroniczne, ułatwiające higienę intymną. I jest to już niemal standard w takich krajach jak Japonia, Korea, Chiny czy Australia. Bidety elektroniczne stały się takim samym produktem AGD w domu jak pralka, lodówka czy kuchenka mikrofalowa.
Aktualnie w firmie Aquasol dostępne są trzy kategorie wyrobów:
- bidety elektroniczne,
- nakładki myjące na WC z funkcjami bidetu.
Najbardziej wydajnym rozwiązaniem jest instalacja bidetu elektronicznego w miejsce zwykłej deski sedesowej. Bidet mocowany jest do muszli śrubami od deski. Wymaga tylko podłączenia do gniazdka elektrycznego z uziemieniem oraz doprowadzenia wody zimnej z wodociągu. W pełni funkcjonalny bidet elektroniczny powinien mieć czujnik zajętości deski, przepływowy podgrzewacz wody i siedziska oraz zautomatyzowane funkcje mycia (ewentualnie suszenia). Ceny bidetów elektronicznych znanych i renomowanych marek (np. HYUNDAI HDB-100) kształtują się w zakresie od 1400 – 2500 zł . Ograniczeniem w instalacji bidetu elektronicznego może być kształt miski sedesowej (bidety elektroniczne mają zwykle regularny owalny kształt), jeśli nie pasuje do obrysu deski bidetu.
Jak korzystać?
Korzystanie z bidetu elektronicznego jest bardzo łatwe. Ustawia się jednorazowo temperaturę deski, wody myjącej oraz jej ciśnienie. Są różne tryby mycia, od standardowego przez bąbelkowe i masaż wodny do lewatywy. Tryb mycia wybieramy pojedynczym przyciskiem. Po zakończeniu mycia bidet automatycznie rozpoczyna suszenie. Następnie się wyłącza. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba potrzebująca samodzielnie korzysta z toalety, a następnie po zakończonym cyklu mycia i suszenia toaletę opuszcza. Najbardziej zaawansowane modele są wyposażone w węglowy filtr eliminujący nieprzyjemne zapachy oraz sterownik bezprzewodowy.
Jeżeli zakup bidetu elektronicznego jest niemożliwy z powodu nieodpowiedniej ceramiki lub ograniczeń budżetowych warto rozważyć zakup nakładki myjącej na WC z funkcjami bidetu. Nakładki zwykle są dostępne w wariancie podłączenia tylko do wody zimnej lub zimnej i ciepłej. Nakładka jest mocowana pod tradycyjną deską sedesową, a kształt muszli może być dowolny. Warto zwrócić uwagę na sposób obsługi nakładki myjącej. Najtańsze rozwiązania dostępne na rynku posiadają niezbyt wygodną regulację trzema pokrętłami umiejscowioną w linii pleców, co nastręcza wielu problemów z szybką i jednoczesną regulacją temperatury i ciśnienia. Powyższe problemy nie występują w produkcie BOBSLEI marki HYUNDAI, który zapewnia szybką i precyzyjną regulację temperatury i ciśnienia wody.
Warto zwrócić się z wnioskiem do właściwego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie o częściową refundację zakupu produktu wspomagającego codzienną higienę intymną w ramach programu likwidacji barier technicznych w związku z indywidualnymi potrzebami osób niepełnosprawnych.
W razie dodatkowych pytań, można kontaktować się z Januszem Adamskim na maila: biuro@aquasol.pl Więcej informacji można znaleźć na stronie firmowego sklepu internetowego: superbidet.pl.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Ze wsparciem samej Ewy Pajor. Polki otworzą pierwsze w historii MŚ w ampfutbolu!
- Jesień pod znakiem profilaktyki
- Głos nauczycielski: MEN planuje zmianę sposobu finansowania uczniów z niepełnosprawnościami
- „Ubezwłasnowolnienie i DPS to byłaby dla mnie masakra”
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
Dodaj komentarz