Interetowa baza dostępnych obiektów
Na stronach internetowych została uruchomiona nowa baza danych o obiektach dostępnych dla osób niepełnosprawnych.
Według pomysłodawców www.bezbarier.info zadaniem serwisu ma być wspieranie niepełnosprawnych w życiu codziennym. Serwis będzie przedstawiał te projekty architektoniczne, które powstały z uwzględnieniem niedyspozycji osób z ograniczoną mobilnością. Piętnować ma zaś obiekty powstałe bez liczenia się z potrzebami osób niepełnosprawnych. Zadaniem serwisu będzie stymulowanie niepełnosprawnych do działalności, wyjścia z czterech ścian ich domów. Pomysłodawcom zależało na tym, by takie osoby nie przeżywały rozczarowań związanych z niedostosowaniem obiektów. Serwis ma stać się interaktywnym forum osób niepełnosprawnych, umożliwiającym współdziałanie i wzajemne wspieranie się.
Baza informacyjna www.bezbarier.info jak na razie zawiera opisy niewielu obiektów. Pomysłodawcy zachęcają zatem do jej uzupełniania. Osoby, które chcą się podzielić z innymi wiedzą na temat dostępności danego miejsca, mogą samodzielnie wprowadzać do bazy własne opisy i oceny.
Istnieje możliwość zarejestrowania się do serwisu. Po wyrażeniu, zgody można otrzymywać zawiadomienia o nowych wpisach w bazie danych. Zarówno rejestracja, jak i użytkowanie bazy są bezpłatne.
Na stronie serwisu gromadzone są także linki, istotne dla osób niepełnosprawnych.
Po wybraniu danego obiektu mamy możliwość zapoznania się z jego dokładnym opisem, uwzględniającym rodzaj istniejących przystosowań, dokładny adres i lokalizację, typ, do jakiego zakwalifikowano obiekt (gastronomiczne, kulturalne, sportowe, handlowe, noclegowe, turystyczne, urzędy i instytucje, obiekty edukacyjne, opieki zdrowotnej, komunikacyjne i tzw. inne), a także przyznaną ocenę.
Źródło: www.bezbarier.pl
Opracowanie: Anna Bartuszek
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz