Integracja podpisała Kartę Różnorodności
24 maja podczas V Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Integracja podpisała Kartę Różnorodności. W ten sposób dołączyliśmy do grona firm, instytucji i organizacji, które zobowiązały się do aktywnego zwalczania dyskryminacji i wykluczenia ekonomicznego.
Ogólnopolski Dzień Różnorodności to inicjatywa realizowana przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) w ramach europejskiego programu Karta Różnorodności, wspieranego od początku powstanie przez firmę Orange Polska. Celem projektu, jak i dorocznego majowego wydarzenia, jest upowszechnianie i przybliżanie pracodawcom idei „zarządzania różnorodnością”, a także pokazanie konkretnych przykładów i rozwiązań, umożliwiających rozpoczęcie działań z tego zakresu.
Różnorodność tak, dyskryminacja nie!
- Bardzo nas cieszy zauważalne, coraz większe zainteresowanie pracodawców tematem różnorodności – powiedziała podczas obchodów Dnia Różnorodności Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. – Widać, że biznes, ale nie tylko, stara się odpowiedzialnie podejść do zmian zachodzących na rynku pracy w Polsce - wyzwań demograficznych, zmieniających się oczekiwań wobec pracodawców, coraz większej liczby obcokrajowców czy rozwoju nowych technologii, które nie pozostają bez znaczenia także jeśli chodzi o wyrównywanie szans w miejscu pracy. – dodała.
Wyrównywanie szans osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy to jeden z głównych celów Integracji. Poprzez m.in. Centra Integracji oraz serwis Sprawniwpracy.com ułatwiamy znalezienie zatrudnienia osobom zagrożonym wykluczeniem z rynku pracy. Dlatego uczestnictwo w inicjatywie FOB jest dla naszej organizacji niezwykle ważne.
Sama Karta Różnorodności jest zobowiązaniem, podpisywanym przez organizacje, które decydują się na wprowadzenie zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i działania na rzecz tworzenia i promocji różnorodności oraz wyraża gotowość firmy do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w te działania. Organizacje decydujące się na implementację tego narzędzia działają na rzecz spójności i równości społecznej. Obecnie, w gronie sygnatariuszy Karty Różnorodności jest ponad 220 firm, organizacji i instytucji publicznych, w tym coraz więcej samorządów.
Komentarze
-
Kółko wzajemnej adoracji
27.05.2018, 11:50Brawo!odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Brokatowa rewolucja
- Zaproszenie dla pracowników służby zdrowia na warsztaty dotyczące dostępności i komunikacji z niepełnosprawnym pacjentem
- Sztuka przekracza bariery dzięki potędze obrazu
- Ponad jedną piątą populacji Polski stanowią seniorzy. To wyzwanie dla neurologii
- Darmowe konsultacje psychoonkologa w Onkofundacji Alivia dla pacjentów z całej Polski
Dodaj komentarz