Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Jakub Hartwich na co dzień pracuje? „To uspołecznianie” – mówi Iwona Hartwich

24.05.2018
Autor: PAP, fot. Mateusz Różański
Korytarz sejmowy. Trzy kobiety i dwóch młodych mężczyzn na wózkach

- To jest uspołecznianie, to nie jest praca zawodowa – powiedziała w środę, 23 maja, Iwona Hartwich, odnosząc się do oświadczenia Fundacji z Widokiem, że jej protestujący w Sejmie syn jest zatrudniony w fundacji.

„Fundacja oświadcza, że Pan Jakub Hartwich od listopada 2016r. jest zatrudniony w fundacji. Zatrudnienie jest dofinansowane przez PFRON. Obecnie Pan Jakub Hartwich przebywa na urlopie” – oświadczyła we wtorek, 22 maja, na Facebooku Fundacja z Widokiem.

- To jest uspołecznianie, to nie jest praca zawodowa. Kuba uspołecznia się tam od 2016 r. – powiedziała Iwona Hartwich dla Polskiej Agencji Prasowej.

Urlop Jakuba

Liderka Komitetu Protestacyjnego podkreśliła, że jej syn „nie wykonuje tam żadnych czynności oprócz tego, że rozmawia z tymi ludźmi i bywa tam na co dzień”, dlatego to nie jest praca, a uspołecznianie. Dodała, że Jakub przebywa w fundacji przez 3,5 godz. dziennie.

- Jest na urlopie bezpłatnym i dostał informację, że już niedługo tam niestety nie będzie uczęszczać – powiedziała. – Będąc w Sejmie Kuba dostał wiadomość, że pieniądze są już tylko na dwa miesiące – dodała.

W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych fundacja napisała, że obecnie Jakub Hartwich przebywa na urlopie.

„Sposób spędzania czasu wolnego przez pracownika fundacji pozostaje w jego wyłącznej gestii – czytamy w oświadczeniu. – Fundacja prosi o uszanowanie jej działań i nie prowadzenie dyskusji dotyczącej obecnego protestu w Sejmie RP na fanpage fb prowadzonym przez fundację oraz w innych mediach” – napisał zarząd fundacji.

Komentarz

  • DWUGŁOS
    SON "Podkarpacie"
    24.05.2018, 18:29
    OTO FRAGMENT DOT. PRACY, Z LISTU MATEK PROTESTUJĄCYCH SKIEROWANY DO NAS W DN. 3 MAJA Według władz stowarzyszenia, należy sprawić, by rząd zalecił promowanie przez PFRON programy prozatrudnieniowe, także i promocję pracy ON w warunkach chronionych (od 15 lat promowana jest tylko praca ON nakierowana na rynek otwarty) oraz pilne podjęcie działań na rzecz zwiększenia mobilności ON poprzez przywrócenie programu "Sprawny dojazd". To piękna idea. Warto zauważyć, że przywołaliście państwo kolejny program, tym razem skierowany do osób zdolnych do pracy. To pokazuje jak środki kierowane na programy wsparcia ON, znakomicie omijają osoby dotknięte najcięższą niepełnosprawnością. My zabiegamy o wsparcie dla najbardziej wykluczonej grupy, dla osób niesamodzielnych i niezdolnych do pracy. ORAZ FRAGMENT RAPORU NT. POTRZEB O.N. oraz: “Oddzielną uwagę należy poświęcić grupie osób z upośledzeniem umysłowym (osoby z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami rozwojowymi), w której % osób wprost odmawiających podjęcia (pracy) jest najwyższy, znacznie przewyższając co do wartości pozostałe grupy (77%) - natomiast są to deklaracje pochodzące od opiekunów tych osób. Tymczasem 62% osób niepełnosprawnych intelektualnie deklaruje, iż chciałyby pracować, zaś te osoby, które mają doświadczenia z pracą stwierdzają, że lubią tego rodzaju aktywność (91%). Pokazuje to nawet w przypadku tylko tego jednego rodzaju niepełnosprawności rozdźwięk pomiędzy motywacjami samych niepełnosprawnych, a motywacjami ich rodzin”. NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Wspierają nas