Wybierasz się do Krakowa? Ten przewodnik mobilny Ci się przyda!
Osoby z niepełnosprawnością, mieszkające w Krakowie i odwiedzające miasto w celach biznesowych lub turystycznych, mogą czerpać przydatne informacje z aplikacji mobilnej „Kraków dla niepełnosprawnych”. Została stworzona przez firmę Amistad na zamówienie Urzędu Miasta Krakowa już niemal dwa lata temu, a obecnie została poszerzona o dwie, dodatkowe wersje językowe oraz nową trasę po Nowej Hucie.
To rozbudowany i użyteczny przewodnik po najciekawszych miejscach Krakowa, z dołączonymi informacjami na temat dostępności obiektów dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zawiera również informacje o udogodnieniach dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Atrakcje turystyczne zostały pogrupowane w dziewięć tras, stanowiących propozycję zwiedzania według konkretnego klucza. Wybraną trasą poprowadzi użytkownika ślad gps. Ulubione miejsca i trasy można przechowywać w prywatnym schowku (Planer).
Przeróżne, potrzebne informacje
W najnowszej wersji aplikacji jest także audioprzewodnik. Dzięki systemowi powiadomień o obiektach w pobliżu oraz automatycznemu odtwarzaniu audio, użytkownik może zwiedzać Kraków i słuchać o jego zabytkach, nie wyciągając telefonu z kieszeni. Specjalnie dla osób z niepełnosprawnością wzroku, wersja audio została wprowadzona dla całej treści przewodnika.
Z myślą o osobach z niepełnosprawnością ruchu w aplikacji zamieszczono informacje o wypożyczalniach wózków inwalidzkich, taksówkach, przystosowanych toaletach, aptekach, sklepach spożywczych. Każdy, kto przyjeżdża do Krakowa na pewno skorzysta z informacji o środkach transportu, bazarach, parkingach strzeżonych, statkach wycieczkowych i wielu innych.
Aplikacja działa w trybie offline, tylko niektóre elementy, w tym aktualizacja danych, wymagają połączenia z Internetem. Dostępna jest w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, francuskiej i rosyjskiej na urządzenia mobilne z systemami: iOS, Android.
Aplikację można pobrać bezpłatnie z itunes.apple.com i play.google.com.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Ze wsparciem samej Ewy Pajor. Polki otworzą pierwsze w historii MŚ w ampfutbolu!
- Jesień pod znakiem profilaktyki
- Głos nauczycielski: MEN planuje zmianę sposobu finansowania uczniów z niepełnosprawnościami
- „Ubezwłasnowolnienie i DPS to byłaby dla mnie masakra”
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
Dodaj komentarz