Lista Mocy: Marcin Szewczak
Marcin Szewczak – dziennikarz telewizyjny i wyróżniony w kategorii Media/ Wydawnictwa w publikacji Integracji pt. „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.
Dziennikarz, pochodzi z Pomorza, ma 35 lat. Zadebiutował w 2007 r. w Telewizji Puls, i to praca sprowadziła go do Warszawy.
Porusza się na wózku. Jak mówi, nie jest to dla niego żadną przeszkodą i nie ma większego znaczenia ani dla niego, ani współpracowników, ani widzów.
Od 2010 r. pracuje dla Wiadomości TVP1. Wcześniej związany był krótko z redakcjami TVN24, a potem Panoramy TVP2.
Jego ulubionym obszarem w pracy dziennikarskiej jest tematyka zagraniczna i materiały społeczne. Te ostatnie cieszą go szczególnie, jeśli dzięki nim uda się wymiernie i konkretnie komuś pomóc. Najbardziej w swojej pracy lubi różnorodność, to, że każdy dzień jest inny, bo każdy temat, którym się zajmuje, jest inny. Lubi dynamikę i emocje. W tematach, które przygotowuje, dotyczących bieżących wydarzeń, wszystko może się przecież zmienić w ciągu dnia, godziny, a nawet krótko przed emisją materiału. Wtedy trzeba na bieżąco reagować.
Do działania motywuje go konkurencja.
Brzydzi się chamstwem, schodami i wysokimi krawężnikami, choć w pracy często przychodzi mu pokonywać bariery. Nie uznaje tego jednak za prawdziwe przeszkody na drodze do aktywności.
Sportem ekstremalnym jest dla niego zima, ale tak naprawdę to kibicuje polskiej reprezentacji w piłkę nożną.
Inne hobby to psychologia. Czyta o polityce, historii i psychologii właśnie. „O swoich marzeniach wolę nie mówić, tylko dążyć do ich realizacji. Dam znać, jak się już spełnią” – zapewnia. Na pewno spełniło się jedno z nich – jest dziennikarzem, bez względu na wszystko pokazuje osobom z niepełnosprawnością, że nie jest to zawód, z którego są one wykluczone.
Komentarze
-
Glos
11.06.2023, 20:03Wspaniała dykcja Pana Marcina i głos .Pozdrawiam serdecznie:)odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Codziennie stajemy do walki: z miastenią twarzą w twarz
- Ze wsparciem samej Ewy Pajor. Polki otworzą pierwsze w historii MŚ w ampfutbolu!
- Jesień pod znakiem profilaktyki
- Głos nauczycielski: MEN planuje zmianę sposobu finansowania uczniów z niepełnosprawnościami
- „Ubezwłasnowolnienie i DPS to byłaby dla mnie masakra”
Dodaj komentarz