„Koperta” przed Urzędem Miasta miejscem składowania żwiru. A jednak... da się inaczej
Kilka dni temu zaniepokojona klientka Urzędu Miasta w Krakowie na os. Zgody 2 poinformowała nas, że rano na „kopercie” przed urzędem zobaczyła... wysypany żużel w związku z trwającymi obok pracami remontowymi. Pomogliśmy rozwiązać ten problem.
Jak wyjaśniło nam biuro prasowe Urzędu Miasta w Krakowie, przed budynkiem rozpoczął się remont, w związku z czym konieczne było wyłączenie parkingu z użytku od 2 listopada br., o czym informował odpowiedni znak. Za remont odpowiedzialny jest Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKiT). Jak jednak przez ten czas osoby z niepełnosprawnością mają załatwić sprawy w urzędzie?
ZIKiT działa
Około południa tego samego dnia dostaliśmy wyjaśnienie i istotne zapewnienie z biura prasowego ZIKiT:
„W zeszłym tygodniu przy UMK w Nowej Hucie, na os. Zgody 2, Wykonawca postawił oznaczenie, że od dnia 2 listopada wszystkie miejsca parkingowe od ul. Ludźmierskiej będą niedostępne w związku z remontem części chodnika oraz nawierzchni jezdni na ul. Ludźmierskiej. Na czas remontu przeniesiemy oznakowanie pionowe wyznaczające miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami, które zostanie wyznaczone pomiędzy budynkiem UMK a Strażą Pożarną”.
Niedługo potem otrzymaliśmy uzupełnienie informacji o udrożnieniu „koperty”:
„Obecnie zostało udrożnione to miejsce, aby ułatwić parkowanie dla osób z niepełnosprawnościami – w tym miejscu. Później, na czas rozbiórki, przeniesiemy oznakowanie pionowe wyznaczające miejsce parkingowe w tym miejscu dla osób z niepełnosprawnościami i wyznaczymy je pomiędzy budynkiem UMK a Strażą Pożarną”.
Udało się
Jak sprawdziła załatwiająca sprawy w Urzędzie Miasta na ul. Zgody petentka, która zaalarmowała nas o zaistniałej sytuacji, faktycznie – już po południu miejsce było udrożnione. Jak sama stwierdziła, podsumowując całą sytuację – „trudno czasami wczuć się w innych i pomyśleć”.
Faktycznie też, ZIKiT wyznaczył dwa miejsca zastępcze dla posiadaczy kart parkingowych.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Ze wsparciem samej Ewy Pajor. Polki otworzą pierwsze w historii MŚ w ampfutbolu!
- Jesień pod znakiem profilaktyki
- Głos nauczycielski: MEN planuje zmianę sposobu finansowania uczniów z niepełnosprawnościami
- „Ubezwłasnowolnienie i DPS to byłaby dla mnie masakra”
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
Dodaj komentarz