Przejdź do treści głównej

Pytania o symbol orzeczenia są takie, jak te o stan cywilny i plany rodzicielskie – nie na miejscu

„A... ma pani męża?”, „Czy planuje pani zajść w ciążę?” – rekruterzy już wiedzą, że tego typu pytań żadna poważna firma nie powinna zadawać. Do tego samego worka wrzuca się także pytania o orzeczenie i symbol niepełnosprawności. Obejrzyj krótki materiał pn. „A co ma pani w orzeczeniu?” i zobacz, jak powinna wyglądać rozmowa rekrutacyjna.

Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością przez lata zostało obudowane potężnym murem mitów. Fundacja Integracja chce to zmienić! Pięć odcinków z cyklu „Fakty i mity” zderza iluzje z rzeczywistością na temat osób z niepełnosprawnością na rynku pracy.

Zachęcamy do poznania faktów, skrytych za murami mitów.


Filmy powstały w ramach projektu „Sprawni w pracy 2.0”, którego głównym działaniem jest prowadzenie unikalnego serwisu rekrutacyjnego. „Sprawniwpracy.pl” to platforma internetowa łącząca kandydatów z niepełnosprawnością i pracodawców, na której jedni i drudzy znajdą informacje i narzędzia potrzebne do rozwoju kariery. Wsparcie rozwoju zawodowego osób z niepełnosprawnością jest realizowane m. in. przez poradnictwo online, publikację filmów edukacyjnych oraz artykułów specjalistycznych.

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji PZU oraz PFRON.

Więcej na Integracja.tv na YouTube.com.

Komentarz

  • ciekawe
    niepełnosprawny z małego miasta
    14.10.2017, 22:57
    Sam jestem osoba niepełnosprawna w moim mieście zaniosłem CV osobiście do kilkunastu firm w kilku byłem na rozmowie w 2 szczegółowo pytali mi się o moje choroby i symbole ale też nie pomogło dalej szukam pracy. A co do filmu to nie chce mi się wierzyć, że pracodawca woli zatrudnić osobę niepełnosprawną i dać jej pomocnika niż zatrudnić osobę pełnosprawną, która te same zadania sama. Może w dużych zakładach pracy chronionej albo w dużych miastach typu Warszawa takie coś przejdzie, ale w normalnie mniejszej firmie albo w mniejszym mieście żaden pracodawca nie zatrudni osoby na wózku i da jej osobę towarzyszącą - odnoszę się do sytuacji z filmu. Niestety taka jest prawda a jeśli pracodawca zapyta cię o symbol niepełnosprawności a ty się obrazisz i wyjdziesz to zaszkodzisz tylko sobie, bo pracodawca na pewno nie będzie dzwonił i przepraszał tylko zaprosi na rozmowę kolejną osobę, która zgłosiła się do pracy.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Powiązane filmy

Prawy panel

Wspierają nas