Olimpiady Specjalne w telewizji? Podpisano list intencyjny z TVP!
Telewizja Polska S.A. i Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska podpisały w Warszawie list intencyjny, dotyczący współpracy partnerskiej. To oznacza, że TVP jest gotowa do realizacji wspólnych projektów m.in. na płaszczyznach sportowej, edukacyjnej, informacyjnej, producenckiej i technicznej oraz do udzielenia wsparcia medialnego i promocyjnego dla działalności Olimpiad Specjalnych w Polsce w latach 2018-2019.
Zgodnie z treścią listu, do 15 października 2017 r. TVP i Olimpiady Specjalne mają opracować i podpisać umowę, określającą zasady wzajemnej współpracy i patronatu TVP nad wydarzeniami i kampaniami społecznymi organizowanymi przez Olimpiady Specjalne.
- Teraz intensywnie pracujemy nad przygotowaniem odpowiedniej umowy – powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska. – Dzięki niej już w przyszłym roku Olimpiady Specjalne Polska będą widoczne w programach Telewizji Polskiej, a widzowie anten TVP po raz kolejny zobaczą, jak wspaniałymi sportowcami są zawodnicy Olimpiad Specjalnych. Będą mogli poznać ich sukcesy, ale też wyzwania i trudności, z którym mierzą się w sporcie i codziennym życiu.
Wszystko zaczęło się od siostry prezydenta Kennedyego
Obie strony mają wolę współpracy przy przygotowywaniu wspólnych programów telewizyjnych, które w miarę możliwości zostaną wyemitowane na antenie TVP.
- Idea integracji poprzez rywalizację jest jednym z najpiękniejszych przykładów zaangażowania w sport – stwierdził Maciej Stanecki, Członek Zarządu TVP S.A.
– Podpisanie listu intencyjnego z Olimpiadami Specjalnymi Polska jest kolejnym dowodem, na to, że TVP wspiera inicjatywy istotne społecznie. Dla Telewizji Polskiej jest zaszczytem, że może być częścią obchodów pięćdziesiątej rocznicy powstania ogólnoświatowego Ruchu Olimpiad Specjalnych, którego inicjatorem była Eunice Kennedy Shriver - siostra prezydenta Kennedyego.
Olimpiady Specjalne Polska są największą organizacją sportową dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w naszym kraju. Swoim patronatem honorowym objęła je Agata Kornhauser-Duda Małżonka Prezydenta RP. Są polskim oddziałem światowego ruchu Special Olympics, który na całym świecie zrzesza blisko 5 milionów sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów. W Polsce każdego roku Olimpiady Specjalne organizują ponad 200 zawodów regionalnych i kilkanaście turniejów ogólnopolskich. Łącznie Olimpiady Specjalne w Polsce tworzy ponad 17 tysięcy zawodników 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy zrzeszonych w 507 klubach w całej Polsce.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- X Ogólnopolskie Zawody Pływackie
- „Sprawdź, czy jesteś HER2-low” w Gdańsku – bezpłatne konsultacje z onkologiem dla pacjentek z rakiem piersi
- Wrocław: bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Artysta bez granic”
- Polki z awansem do ćwierćfinału MŚ! Bezapelacyjne zwycięstwo z Brazylią
- Trzecia edycja kalendarza „Portret bez barier" 2025 – Równość, integracja i przełamywanie granic w świecie mody
Dodaj komentarz