Odnowić więź młodzieży i ich rodziców
Sztafetą sportową, w ostatnią niedzielę lipca, Centrum Integracja Gdynia zakończyło projekt „Nowe więzi”, w którym uczestniczyły młode osoby z niepełnosprawnością wraz z rodzicami. Na koniec dnia sportowych zmagań, nagrody za udział w sztafecie wręczyła Katarzyna Rogowiec. Paraolimpijka wygłosiła również mowę motywacyjną i opowiedziała o swoich zmaganiach oraz o tym, jak należy mierzyć się z trudnościami. Zobacz galerię z tego wydarzenia!
Podczas projektu „Nowe więzi” rodzice i młodzi dorośli z niepełnosprawnością mieli okazję pracować dwa razy w tygodniu w osobnych grupach: opiekunowie uczęszczali na zajęcia Grupy Wsparcia, które były prowadzone przez psychologa, z kolei osoby z niepełnosprawnością uczestniczyły w Grupie Rozwoju Osobistego. Dodatkowo, obie grupy miały wspólne warsztaty psychologiczne i – osobno – spotkania z seksuologiem.
Poznanie siebie przez zabawę
Na zakończenie projektu 30 lipca odbyła się wspólna sztafeta sportowa. Podzieleni na drużyny uczestnicy, wspierani przez wolontariuszy i pracowników Centrum Integracja Gdynia we współpracy z gdyńskim Stowarzyszeniem „Coolavi”, walczyli o wspólne cele, obserwowali swoje mocne i słabe strony oraz sprawdzali własne siły. Oprócz tego, wszyscy obecni na wydarzeniu mieli także możliwość, pod okiem fizjoterapeuty, dopasować ćwiczenia do swoich możliwości na „siłowni pod chmurką”.
Ostatnim punktem programu było wręczenie nagród uczestnikom projektu przez paraolimpijkę, Katarzynę Rogowiec, która opowiedziała także o swoich zmaganiach z niepełnosprawnością, wyznaczaniu celów i pokonywaniu barier.
Sztafeta miała miejsce na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, co dodatkowo było okazją do uwrażliwiania otoczenia na temat niepełnosprawności – m.in. rozdawano przechodniom publikację Integracji „Savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnością”.
Projekt „Nowe więzi” powstał dzięki współfinansowaniu ze środków Urzędu Miasta Gdynia i był realizowany od stycznia do 30 lipca 2017r. przez Centrum Integracja Gdynia, jako kontynuacja projektu „(Nie)pełnosprawnych więzi”.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz