Maciej Lepiato wciąż najlepszy. Został mistrzem świata w skoku wzwyż
Faworyt skoku wzwyż kat. T44 był tylko jeden. Maciej Lepiato to przecież mistrz paraolimpijski zeszłorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Rio, gdzie wysokością 2,19 m pobił rekord świata w swojej kategorii sprawności.
Polak jest także mistrzem paraolimpijskim w skoku wzwyż z Londynu 2012 oraz mistrzem świata z 2011, 2013 i 2015 r.
Został Brytyjczyk
Dwaj rywale: Tarik Buyrukoglu z Turcji oraz Toru Suzuki z Japonii zakończyli swoje występy, nim Polak je na dobre rozpoczął. Pierwszy z nich osiągnął wynik 1,75 m, a drugi – 2,01 m.
Naszemu zawodnikowi został jeden rywal, Brytyjczyk Jonathan Broom-Edwards, który zaczął od 1,90 m, potem było 1,98 m w pierwszej próbie. Przy wysokości 2,01 m do rywalizacji włączył się Lepiato.
Pokonał tę wysokość w pierwszej próbie. Brytyjczyk ją opuścił, podszedł zaś do 2,04 m. Tam zaliczył pierwszą zrzutkę, zaraz jednak poprawił się.
Centymetr po centymetrze
Maciej Lepiato opuścił tę wysokość i podszedł od razu do 2,06 m. Za pierwszym razem nie udało mu się. Pokonał jednak poprzeczkę w drugiej próbie.
Nie skakał na wysokości 2,08 m, gdzie z kolei niemal nie odpadł Brytyjczyk. Udało mu się pokonać poprzeczkę dopiero za trzecim podejściem. Ponieważ Lepiato pokonał następnie w pierwszej próbie 2,10 m, Broom-Edwards musiał zmierzyć się z wysokością 2,12 m.
Sprawa do załatwienia
To było dla niego za dużo, natomiast Polak za drugim podejściem pokonał jeszcze wysokość 2,14 m. Złoty medal był już pewny, jednak Maciej Lepiato miał jeszcze pewną sprawę do załatwienia.
Jeszcze przed Rio marzył o pokonaniu poprzeczki zawieszonej na wysokości 2,20 m. Jednak jeszcze nie tym razem. Trzy nieudane próby oznaczają, że na zrealizowanie tego marzenia przyjdzie jeszcze czas.
Niezbędnik kibica
- Szczegółowy terminarz startów Polaków podczas Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce Londyn 2017 dostępny jest na stronie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego (plik PDF, 56 KB).
- Wyniki śledzić można na żywo na stronie internetowej Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC).
- Więcej informacji o londyńskich lekkoatletycznych mistrzostwach świata znaleźć można na stronie internetowej organizatorów.
- Wyniki naszych zawodników relacjonować będziemy w dziale aktualności sportowych naszego portalu.
- O wynikach informować będziemy także na Twitterze.
- Transmisje na żywo oglądać można w kanale Paralympic Games w serwisie YouTube.com.
Komentarze
-
prawdy z życia
23.07.2017, 16:35To wstyd żeby orzeczenie brać na taką małą przypadłość jaką ma Maciej Lepiato. Tak jest prawda. Czy ten sukces to wielki sukces niepełnosprawnego? Nie. gdyż stopa końsko szpotawa nie jest aż taki wielkim problemem i powodem aby korzystac z przywilejów niepełnosprawnego. To dlatego statystycznie niepełnosprawnych jest dużo, lecz w rzeczywistości ciężko chorych mało.odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- X Ogólnopolskie Zawody Pływackie
- „Sprawdź, czy jesteś HER2-low” w Gdańsku – bezpłatne konsultacje z onkologiem dla pacjentek z rakiem piersi
- Wrocław: bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Artysta bez granic”
- Polki z awansem do ćwierćfinału MŚ! Bezapelacyjne zwycięstwo z Brazylią
- Trzecia edycja kalendarza „Portret bez barier" 2025 – Równość, integracja i przełamywanie granic w świecie mody
Dodaj komentarz