Trwa marsz OnkoRejs dookoła Polski. Dołącz nawet na godzinę!
Prawie 200 osób chorych onkologicznie oraz wspierających ich osób zdrowych przejdzie łącznie około 1800 km w ogólnopolskim marszu OnkoRejs Granicami Polski. Marsz rozpoczął się 25 czerwca i potrwa do 1 lipca.
Celem marszu OnkoRejs jest aktywizacja osób, które zmierzyły się z chorobą nowotworową, a także ich bliskich. Choroba nie musi izolować i prowadzić do samotności, a wręcz przeciwnie - powinna budzić solidarność i jednoczyć ludzi.
- Chcemy pokazać, że z chorobą da się żyć i dokonywać rzeczy, które nie są łatwe nawet dla w pełni zdrowego człowieka, że można i warto pokonywać własne słabości i życiowe ograniczenia, czerpać radość z każdego dnia – mówi Małgorzata Szynkiewicz-Burzinski, koordynatorka trasy 12.
Ciekawość świata
Grupa Dwunasta składa się z dziewięciu osόb, które rozpoczęły marsz 25 czerwca o godz. 10 przez Puszczę Białowieską. Ich trasa biegnie przez malowniczy teren Podlasia i jest pełna atrakcji.
- Zawitamy Podczas swej wędrόwki do cudownych, magicznych miejsc, dosłownie, gdyż rozpoczynamy nasz marsz od odwiedzenia Miejsca Mocy w Puszczy Białowieskiej – mówi Małgorzata. – Następnie skierujemy się do Wygonu, gdzie będzie nas gościć Rodzina Artystόw - fotografikόw, bedziemy zbierać zioła, piec chleb, tańczyć boso na trawie. W Policznej odwiedzimy Międzynarodowy Instytut Teatru Przedmiotu. Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze zaprosił nas na warsztaty rękodzieła ludowego. Mamy w planach odwiedzenie także Świętej Gόry Grabarki. W Tokarach Ochotnicza Straż Pożarna wraz z mieszkańcami zaprosiła nas na wieczόr przy ognisku, podobnie w Niemirowie - spotkanie z żywą historią Kresowian, ktόrych średni wiek w tych okolicach to 85 lat. – wylicza koordynatorka. – Potem już tylko przeprawa przez rzekę Bug i Meta naszej wędrόwki w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim. W tym roku Stadnina obchodzi 200 urodziny! I z tej okazji właśnie otrzymaliśy zaproszenie od Wόjta Gminy na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sportowych Koni Arabskich.
Dołącz do marszu!
Cały Marsz w tym roku obejmuje 18 tras, liczących po około 100-120 km. Każdym odcinkiem opiekują się koordynatorzy tras - osoby „onkologiczne” lub ich bliscy. Trasami maszerują grupy około 10-osobowe.
- Na każdym odcinku można się dołączyć do osόb maszerujących - na godzinę, dwie, cały dzień. Można podać szklankę zimnej lemoniady, krzyknąć: „Jesteśmy z wami” dla dopingu. Każdy pozytywny akcent na wagę złota! W trakcie wędrόwek przewidziane są rόwnież spotkania na temat profilaktyki nowotworowej. Moża zadać pytania, jak i usłyszeć odpowiedzi – zachęca Małgorzata.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- X Ogólnopolskie Zawody Pływackie
- „Sprawdź, czy jesteś HER2-low” w Gdańsku – bezpłatne konsultacje z onkologiem dla pacjentek z rakiem piersi
- Wrocław: bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Artysta bez granic”
- Polki z awansem do ćwierćfinału MŚ! Bezapelacyjne zwycięstwo z Brazylią
- Trzecia edycja kalendarza „Portret bez barier" 2025 – Równość, integracja i przełamywanie granic w świecie mody
Dodaj komentarz