Wspólna współpraca. Zobacz laureatów „Gdynia bez barier” [WIDEO]
Dwa medale i trzy wyróżnienia – tak wyglądał finał gali XVIII konkursu „Gdynia bez barier”, który odbył się 29 maja 2017r. w Teatrze Muzycznym. Laureaci zostali nagrodzeni za efektywne starania likwidacji barier w codziennym funkcjonowaniu osób z niepełnosprawnościami. Zobaczcie nagrodzonych!
Konkurs „Gdynia bez barier” wyróżnia inicjatywy (istniejące lub w trakcie realizacji) instytucji, organizacji lub osób prywatnych, które likwidują utrudnienia, m.in. architektoniczne czy komunikacyjne w codziennym życiu osób z niepełnosprawnością, a przede wszystkim łamią stereotypy postrzegania osób z niepełnosprawnością.
Podczas gdyńskiej gali, którą uświetnił występ Magdy Umer oraz zespołu LUZ, Kapituła konkursu przyznała dwa medale „Gdynia bez barier”. Pierwszy z nich otrzymali Beata i Dariusz Podlasek, prowadzący Rodzinny Dom Dziecka w rodzinnej pieczy zastępczej – „za przełamywanie stereotypów myślenia o dzieciach niepełnosprawnych oraz podejmowanie działań promujących rodzicielstwo zastępcze dla dzieci niepełnosprawnych”.
Drugi medal przyznano Fundacji Adapa, działającej na rzecz osób z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju – „za wieloletnie aktywne działania na rzecz osób z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju, w szczególności za pomysł i realizację nowatorskiego projektu Gdyńska Rybka”.
Kapituła konkursu nie pozostała obojętna wobec innych działań uwrażliwiających na tematykę niepełnosprawności. Pierwsze wyróżnienie otrzymała Urszula Morga, autorka bajki pt. „Panda Bonia”. Opowieść laureatki niesie dzieciom przesłanie, zachęcające je „do pokonywania wszelkich życiowych wyzwań”.
Następne wyróżnienie przyznano Muzeum Emigracji w Gdyni za projekt „Muzeum bez wyjątku”. Realizacja tego projektu charakteryzowała się „otwartością, kreatywnością i wrażliwością pracowników, którzy wyznaczają nowatorskie standardy dostępności dla wszystkich”.
Trzecie wyróżnienie powędrowało do koordynatorki projektów w Centrum Współpracy Młodzieży w Gdyni – Soni Zając. Werdykt uzasadniający wybór brzmiał: „za wrażliwość, efektywność działań oraz pełne zaangażowanie w integrację osób z niepełnosprawnościami w przestrzeni miasta”.
Konkurs „Gdynia bez barier” jest realizowany od 2000 roku przez Miasto Gdynia w ramach „Programu kompleksowych działań na rzecz osób niepełnosprawnych”.
Komentarze
-
CWM Sonia Zając
01.06.2017, 21:47Mogę jedynie dołączyć się do gratulacji i podziękowań dla działań p.Soni Zając.Córka jest zachwycona i wreszcie odżyła.Wyszła z cienia swojego pokoju i samotności ,znowu się uśmiecha:) Dla matki to BAAAARDZO CENNE! DZIĘKUJE:Dodpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- „Wejdź Nowa” z własnym zakończeniem. Teatr Pinokio w Łodzi znów przełamuje bariery dostępu do kultury
- Dentezja – bezpłatna stomatologia bez barier dla osób z niepełnosprawnością w Warszawie
- Gospodynie turnieju minimalnie lepsze. Porażka Polek w meczu otwarcia MŚ
- Nowy system rezerwacji wizyt w urzędzie miasta
- Codziennie stajemy do walki: z miastenią twarzą w twarz
Dodaj komentarz