Walka o przetrwanie na ekstremalnym torze
Ekstremalne wyzwanie dla najtwardszych zawodników. Czołganie, jazda na balansie oraz strome podjazdy – takie zadania czekały na uczestników premierowej, próbnej edycji biegu z przeszkodami, Wheelmageddonu. Dla poszukiwaczy wrażeń być może nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby trasy nie trzeba było pokonać na… wózku inwalidzkim. Impreza odbyła się na torze offroadowym na terenie Hotelu Nosselia w Nasielsku. Bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Łuszcz.
Na starcie stanęło dziewięciu zawodników. Wyścig był próbą generalną przed kolejnymi edycjami imprezy, które odbędą się kolejno 8 lipca i 17 września również w Nasielsku. Celem było przede wszystkim przetestowanie trasy oraz zaplecza organizacyjnego, ale w rywalizacji nie zabrakło prawdziwych emocji.
Sprawdzić swoją wytrzymałość
Trasa Wheelmageddonu liczyła 1600 m. Po drodze, uczestnicy napotkali na wiele przeszkód. Organizatorzy przygotowali 12 stacji, na których trzeba było wykonać konkretne zadania, takie jak m.in. ciągnięcie i pchanie opony, ekstremalny slalom, czołganie czy rzucanie ciężarami. Wszyscy zawodnicy startowali na wózkach inwalidzkich, a trasę musieli pokonać samodzielnie, zaliczając kolejne stacje na torze.
- Avalon Extreme od samego początku funkcjonowania realizuje niekonwencjonalne projekty. Wheelmageddon jest jednym z nich – mówi Tomasz Biduś, koordynator Avalon Extreme i pomysłodawca imprezy. – W rywalizacji wzięły udział także osoby sprawne, które miały okazję sprawdzić swoje możliwości w nietypowym wyścigu. Jesteśmy gotowi na kolejne edycje Wheelmageddonu i mamy nadzieję, że począwszy od lipca, każda kolejna edycja będzie przyciągać liczne grono uczestników.
Trudy wyścigu najlepiej zniósł Tomasz Łuszcz, który finiszował na pierwszej pozycji z wynikiem 24:34.53. Na drugiej pozycji uplasował się natomiast najmłodszy uczestnik, 14-letni Jakub Ostasz (28:45.03).
Wyniki:
- Tomasz Łuszcz 24:34.53
- Jakub Ostasz 28:45.03
- Artur Świerszcz 28:45.61
- Paweł Kamiński 29:14.65
- Arkadiusz Pilch 33:37.82
- Patrycja Wójciak 41:15.12
- Tomasz Biduś 42:51.29
- Robert Grzędowski 01:09:38.38
- Michał Krogulec 01:24:53.15
Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.
Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek profesjonalnych sportowców z niepełnosprawnością – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz