Tablica Rokickiego w Alei Gwiazd Sportu
Janusz Rokicki, wicemistrz paraolimpijski w pchnięciu kulą odsłonił tablicę ze swoim nazwiskiem w Alei Gwiazd Sportu w Wiśle. Uroczystość odbyła się 26 września na wiślańskim pl. Hoffa.
Aleja Gwiazd Sportu w Wiśle nie jest jeszcze zbyt duża. Na razie umieszczono na niej dwie tablice upamiętniające dokonania sportowców wywodzących się z tego miasta. Pierwsza należy do skoczka narciarskiego – Adama Małysza, a druga do niepełnosprawnego kulomiota – Janusz Rokickiego.
- Co prawda ni¬gdy nie czułem się gwiazdą, ale dziś czuję się naprawdę wyróżniony i do¬ceniony. Cieszę się, że ludzie dostrze¬gli fakt, iż sportowcy niepełnospraw¬ni, aby odnieść sukces, też dają z sie¬bie wszystko – powiedział podczas uroczystości Janusz Rokicki.
Dumy ze swojego podopiecznego nie krył Zbigniew Gryżboń, trener Rokickiego. - To ogromne wyróżnienie¬, gdyż sportowcy niepełnospraw¬ni nigdy nie byli jakoś szczególnie ho¬norowani. Tutaj jednak widzę, że świat się zmienia i nasz trud jest doceniany - powiedział szkoleniowiec. Dodał też, że ma nadzieję, iż po paraolimpiadzie w Londynie trzeba będzie zmienić napis na tablicy Rockiego – z wicemistrza na mistrza.
- W Wiśle od wielu lat funkcjonuje Ośrodek Polskie¬go Związku Sportu Niepełnospraw¬nych „Start". Uhonorowa¬nie zawodnika niepełnosprawnego tablicą w Alei Gwiazd Sportu, to ogromne wyróżnienie dla całego sportu osób niepełnosprawnych - stwierdził Robert Dłużniak, dyrektor OS „Start" w Wiśle, jeden z gości honorowych uroczystości w Wiśle.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- „Wejdź Nowa” z własnym zakończeniem. Teatr Pinokio w Łodzi znów przełamuje bariery dostępu do kultury
- Dentezja – bezpłatna stomatologia bez barier dla osób z niepełnosprawnością w Warszawie
- Gospodynie turnieju minimalnie lepsze. Porażka Polek w meczu otwarcia MŚ
- Nowy system rezerwacji wizyt w urzędzie miasta
- Codziennie stajemy do walki: z miastenią twarzą w twarz
Dodaj komentarz