Dostaliśmy nagrodę za popularyzację sportu paraolimpijskiego!
Tomasz Przybyszewski, sekretarz redakcji portalu Niepelnosprawni.pl, zdobył drugą nagrodę w Konkursie dla dziennikarzy „Sport paraolimpijski”, organizowanym po raz pierwszy przez Fundację Katarzyny Rogowiec AVANTI. Wyróżniony został artykuł, opublikowany tuż przed Igrzyskami w Rio de Janeiro, pt. „Paraolimpijczycy apelują do mediów: piszcie o nas normalnie, jak o sportowcach”.
„Nie brakuje dziennikarzy, którzy z pasją i oddaniem relacjonują zawody mniejszej rangi, opisują świat sportu paraolimpijskiego i przedstawiają sylwetki wybitnych sportowców oraz ich inspirujące historie – pisali organizatorzy konkursu, Fundacja Katarzyny Rogowiec AVANTI. – Nadesłane materiały będą oceniane przez sportowców i członków kapituły pod kątem przystępnego sposobu informowania o osiągnięciach sportowców paraolimpijskich, popularyzowania zagadnienia, znajomości poruszanego tematu.”
Artykuł Tomasza Przybyszewskiego „Paraolimpijczycy apelują do mediów: piszcie o nas normalnie, jak o sportowcach” był tak naprawdę miniporadnikiem skierowanym do dziennikarzy, którzy na co dzień nie piszą o sporcie paraolimpijskim i zawodnikach z niepełnosprawnością, a chcieliby to robić dobrze. Tekst znalazł się w finałowej trójce najwyżej ocenionych przez Kapitułę artykułów.
Po burzliwych obradach tekst otrzymał drugą nagrodę ex aequo z Marcinem Kałuskim, który poruszał sprawę dopingu w sporcie osób z niepełnosprawnością. Zwyciężczynią Konkursu została Majka Lisińska-Kozioł za tekst o Annie Trener-Wierciak pt. „Chudy ser z olejem i orzechy jada rano”.
Druga nagroda to duże wyróżnienie dla naszej redakcji i docenienie wysiłku. Na Igrzyska w Rio stworzyliśmy specjalną zakładkę www.niepelnosprawni.pl/rio, w ramach której prezentowaliśmy dyscypliny i ich specyfikę, publikowaliśmy wywiady i codzienne newsy, okraszone zdjęciami prosto z Rio.
Tomasz Przybyszewski jest sekretarzem redakcji portalu www.niepelnosprawni.pl. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracował m.in. z „Rzeczpospolitą” i Tygodnikiem „Przegląd”. W 2003 wyjechał do Niemiec, gdzie jako wolontariusz pracował z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz osobami chorymi psychicznie. Po powrocie wspierał osoby wykluczone społecznie w ramach projektu Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL. Od 2006 r. w Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji. Jako dziennikarz magazynu „Integracja” oraz portalu www.niepelnosprawni.pl zdobył pierwszą nagrodę w kategorii „Pióro” w konkursie „Media Równych Szans”, organizowanym przez Pełnomocniczkę Rządu ds. Równego Traktowania (2013 r.), a także trzykrotnie wygrywał etapy krajowe konkursów Komisji Europejskiej: „Za różnorodnością. Przeciw Dyskryminacji” (2008 r.), w ramach Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym (2010 r.) oraz „Zdrowie UE” (2012 r.).
Komentarze
-
Serdeczne gratulacje!odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- „Wejdź Nowa” z własnym zakończeniem. Teatr Pinokio w Łodzi znów przełamuje bariery dostępu do kultury
- Dentezja – bezpłatna stomatologia bez barier dla osób z niepełnosprawnością w Warszawie
- Gospodynie turnieju minimalnie lepsze. Porażka Polek w meczu otwarcia MŚ
- Nowy system rezerwacji wizyt w urzędzie miasta
- Codziennie stajemy do walki: z miastenią twarzą w twarz
Dodaj komentarz