Wielkopolska. Pomoc społeczna - nowe przepisy
2 lipca 2003 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się seminarium, w którym wzięli udział dyrektorzy domów opieki społecznej i domów dziennego pobytu z całej Wielkopolski. Na spotkaniu zapoznali się z nowymi zasadami przyznawania dotacji na projekty w dziedzinie pomocy społecznej.
Przepisy ulegną diametralnym zmianom. Zaproponowana została forma konkursu, a więc wyboru najlepszych projektów.
Fundusze wojewódzkie podzielone zostały na dwie części: około 70 proc. pieniędzy przeznaczonych zostanie na wsparcie dużych programów (maksymalna ilość dotacji może wynosić 40 tys. zł). Pozostałe 30 proc. będzie podzielone między najlepsze małe projekty, gdzie maksymalna wysokość wsparcia wynosi 10 tys. zł.
W trakcie oceny wniosków w pierwszej kolejności pod uwagę brane będzie to, czy program jest realizowany na terenie, gdzie skupia się dużo problemów społecznych, czy prowadzony jest we współpracy z innymi organizacjami.
Wnioski o dotacje w 2004 roku można składać w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Poznaniu, Al. Niepodległości 16/18 do 31 października 2003. ROPS zaproponował trzy tematy: 'Najpierw Rodzina - rozwijanie systemu wspierania rodzin', 'Nasz Senior - rozwijanie wsparcia środowiskowego dla osób starszych' oraz 'Tacy sami - kompleksowa rehabilitacja osób niepełnosprawnych'.
Autor: na podst. inf. pras. Katarzyna Bartosik (redakcja ngo.pl)
Źródło: 'Pieniądze z konkursu', Gazeta Wyborcza - Poznań, 3 lipca 2003 oraz 'Konkurs na
dotacje', Głos Wielkopolski, 3 lipca 2003
Opracowanie: dobr (redakcja ngo.pl)
Informacja pochodzi z portalu www.ngo.pl
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz