Program „Trener pracy” z Eko Salus
Odkąd zaczęły funkcjonować programy oferujące szerokie wsparcie, takie jak „Trener pracy” finansowane przez PFRON, regularnie zwiększa się zatrudnienie osób z niepełnosprawnością.
Uczestnicy projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie Środowisko Dla Niepełnosprawnych Eko Salus podsumowują swoje doświadczenia z tym programem wsparcia.
33-letni Darek dzięki programowi „Trener pracy” po latach wrócił do zawodu wykonywanego przed wypadkiem, w którym stracił wzrok. Pracuje jako specjalista ds. logistyki: - Jestem zachwycony, w ciągu tych kilku lat próbowałem przezwyciężyć bariery, nigdy ze strony żadnej instytucji nie spotkałem się z tak szeroką pomocą oraz popchnięciem mnie na dalsze tory – mówi Darek.
30-letni Michał z umiarkowaną niepełnosprawnością psychiczną po siedmiu latach bez pracy znalazł zatrudnienie w firmie utrzymania zieleni.
- Do Stowarzyszenia zgłosiłem się, nie mając większych nadziei na znalezienie pracy. Szybko skompletowałem wymagane dokumenty, a tydzień później byłem już pierwszy dzień w pracy – mówi Michał.
- Nie miałam przedtem możliwości skorzystania z pomocy psychologa czy doradcy zawodowego, a o trenerze pracy nawet nie wiedziałam, że są tacy ludzie, którzy chcą być menadżerami osób niepełnosprawnych – mówi 28-letnia Ania ze znaczną niepełnosprawnością ruchową. Jest zainteresowana pracą biurową lub w telemarketingu.
Najważniejszą osobą w procesie podjęcia pracy jest trener pracy.
Pomaga ją znaleźć, negocjuje warunki zatrudnienia, wspiera w
przypadku różnych problemów.
Podjęcie pracy wnosi wiele pozytywnych zmian.
- Odkąd jestem w programie Trener pracy, wreszcie mam okazję wykorzystać zasób wiedzy. Opuściło mnie poczucie bezczynności, że skończyłem dwie uczelnie i nic – mówi Darek ze Stowarzyszenia Eko Salus.
W ramach aktywizacji społecznej Eko Salus brało udział m.in. w Mediations Biennale, organizowanym przez CK Zamek. Ostatnio Stowarzyszenie oglądało wystawę fotografii "Berlin”, razem z autorem zdjęć - Damianem Rożkiem.
Stowarzyszenie Środowisko Dla Niepełnosprawnych Eko Salus mieści się w Poznaniu przy ul. Iłłakowiczówny 4a/4. Więcej o programie można dowiedzieć się osobiście w biurze od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, na stronie www.ekosalus.pl, wysyłając e-mail na adres biuro@ekosalus.pl lub pod numerem telefonu 061 843 22 10/11.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz