Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

VII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

15.01.2009
Autor: Anna Godziuk, Fot.: www.sxc.hu
Źródło: Inf. własna

2 czerwca 2009 r. w Tczewie rozpocznie się VII Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych. Przegląd powstał z potrzeby prezentacji dokonań oraz możliwości artystycznych osób z niepełnosprawnością. Ma na celu integrację i wymianę doświadczeń osób z niepełnosprawnością zajmujących się twórczością w Polsce i za granicą. Impreza potrwa cztery dni.

Przegląd ma formę prezentacji, a nie konkursu. Nie będzie przesłuchań wstępnych. W programie, oprócz przedstawień, są również warsztaty teatralne. Przegląd będzie też okazją do zwiedzania Kaszub i Kociewia.

W przeglądzie uczestniczą zespoły sceniczne, w skład których wchodzą osoby z niepełnosprawnością. Zespoły mogą liczyć do 10 osób (większe grupy dopuszcza się wyłącznie po uzgodnieniu z organizatorami) oraz do trzech opiekunów. Prezentacje mogą trwać do 20 minut. Ze względu na międzynarodowy charakter imprezy i powstającą w związku z tym barierę językową, prezentacje sceniczne nie mogą zawierać słowa mówionego, powinny bazować na grze ciałem, światłem i muzyką. W karcie zgłoszenia należy wyraźnie zaznaczyć rodzaj prezentacji np. taniec, pantomima, teatr światła itd.

Scena teatralna, ręka odsłaniająca kurtynę. Fot.: www.sxc.hu

Do tegorocznej edycji zgłosiły się już zespoły sceniczne z Niemiec, Litwy, Rosji, Białorusi, Łotwy, Bułgarii, Macedonii, Hiszpanii, Republiki Południowej Afryki, Nigerii i z Azerbejdżanu.

Zgłoszenia powinny zawierać:
- podstawowe informacje o zespole – nazwa, macierzyste środowisko, skład zespołu (imię, nazwisko, data urodzenia),
- kontakt: adres do korespondencji, telefon, fax, e-mail itp.,
- krótki opis prezentacji,
- informacje dla organizatorów o potrzebach zespołu: wielkość, kształt sceny, elementy nagłośnienia, oświetlenia, scenografia itp.,
- wstępna informacja o uczestnictwie: czas przyjazdu (z zaznaczeniem środka lokomocji), czas wyjazdu,
- opis dotychczasowych osiągnięć wraz ze zdjęciami – w formie załącznika,
- nagranie na CD fragmentu lub całości zgłaszanej prezentacji (dopuszcza się materiały z prób).

Pobierz kwestionariusz

Zgłoszenia należy przesyłać do końca marca 2009 r. na adres: Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego, 83-110 Tczew, ul. Grunwaldzka 1, (tel/fax 058 531 55 50) lub poprzez e-mail: wrinc@wp.pl.

Przesłanie zgłoszenia po terminie oraz brak wszystkich informacji wymaganych w karcie zgłoszenia powoduje odrzucenie zgłoszenia. Fakt przesłania zgłoszenia nie jest równoznaczny z zakwalifikowaniem do udziału w przeglądzie. Zespoły zakwalifikowane zostaną poinformowane pisemnie.

Organizator pokrywa koszty związane z pobytem uczestników. Nie zwraca pieniędzy za dojazd.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas