Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Refleksyjna wystawa Joanny Pawlik

14.10.2016
Autor: inf. pras.
mężczyzna z niepełnosprawnością wzroku w kadrze

Spotkanie z Joanną Pawlik, towarzyszące wystawie „Czy to jest nierealny taki plan?” odbędzie już w sobotę, 15 października o godz. 18 w Galerii Supermarket Sztuki przy ul. Grzybowskiej 88 w Warszawie. Sama wystawa jest dostępna do dn. 22 października br. 

W czasie spotkania artystka opowie o swojej twórczości i dziełach prezentowanych na wystawie „Czy to jest nierealny taki plan?”, która jest wspólnym przedsięwzięciem Galerii Supermarket Sztuki i Wizytującej Galerii. Artystka podejmuje w niej refleksję nad kreacją, niepełnosprawnością i wykluczeniem. Dotyka niewidzialnych podziałów przebiegających zarówno w świecie sztuki, jak i w społeczeństwie. Bada granice pomiędzy profesjonalnymi i amatorskimi środkami wypowiedzi artystycznej, stawia pytania o możliwość ich współistnienia i rezonowania w procesie twórczym.

W tym celu zaprasza do współpracy osoby z niepełnosprawnością, aranżuje ich spotkania z odbiorcami i twórcami pełnosprawnymi, inicjuje rozmowy, dyskusje, wspólne przedsięwzięcia. Efektem są koncerty, filmy, nagrania dźwiękowe, teksty, kolaże, obiekty, obrazy czy rysunki.

Więcej o wydarzeniu na Facebooku.

Informacje o wystawie możesz przeczytać na stronie Galerii Supermarket Sztuki.


Joanna Pawlik (ur. 1974) – jest artystką wizualną, arteterapeutką, kuratorką, scenarzystką  i reżyserką. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią oraz wideo. Dyplom obroniła w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie przygotowuje pracę doktorską na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Swoją twórczość prezentowała na wystawach indywidualnych, m.in.: „Myślę, że jesteś dziwny i bardzo cię lubię” w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie (2015), „Bliżejschowajtwarz” w Nowym Miejscu w Warszawie (2014), „Balans” w Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie (2010), „Ekonomia utraty” w Gallery 69 w Oslo (2009), „Spacer” w Czarnej Galerii w Warszawie (2009), „Bez śladu” w Otwartej Pracowni w Krakowie (2006).

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas