Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

IV Warszawski Tydzień bez Barier nie tylko w stolicy

21.09.2016
Autor: inf. pras.
napis na morskim tle: nie dzieli nas nic

„Nie dzieli nas nic” to hasło, które za sprawą Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacji Kultury Bez Barier oraz warszawskich instytucji i organizacji kulturalnych staje się rzeczywistością. Jeśli więc masz ochotę na rodzinną wizytę w muzeum lub teatralny wieczór ze znajomymi, to po prostu zrób to i zapomnij o swoich ograniczeniach. Podczas Warszawskiego Tygodnia Kultury bez Barier brak pieniędzy, czasu czy niepełnosprawność nie stanowią żadnego problemu.  

Na przełomie września i października (23.09-2.10 oraz 7-9.10) rusza czwarta edycja Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier, a wraz z nim możliwość swobodnego korzystania z oferty stołecznych teatrów, kin, galerii i muzeów.

Zniesienie barier

Na czas festiwalu zniesione będą bariery dotyczące dostępności. Dzięki zastosowaniu audiodeskrypcji, tłumaczenia na język migowy, pętli indukcyjnych oraz odpowiednich informacji na temat dostępności wydarzeń i miejsc, dostosowane będą wybrane spektakle, projekcje kinowe i wystawy dla osób z niepełnosprawnością sensoryczną, intelektualną i ruchową. Wraz z wolontariuszami organizatorzy szukają sposobu na ułatwienie seniorom i rodzicom z małymi dziećmi wizyty w instytucjach kultury, a za sprawą darmowych wydarzeń i biletów w promocyjnej cenie będą ograniczone wykluczenia finansowe. Dzięki tym działaniom można pozbyć się mentalnych podziałów i fizycznych ograniczeń.

- We współpracy z Fundacją Kultury bez Barier dbamy o to, aby stołeczna oferta kulturalna była w coraz większym stopniu dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy. – W ramach podejmowanych działań kupujemy sprzęt do audiodeskrypcji i pętle indukcyjne do kas, szkolimy pracowników obsługi widza, dostosowujemy strony internetowe miejskich instytucji do potrzeb osób niepełnosprawnych. W stolicy dzieje się dużo w zakresie udostępniania kultury. Uważam, że jesteśmy wzorem dla innych miast Polski.

Zaangażowanie całej Polski

IV WTKBB to ponad 150 wydarzeń, które odbywają się w  stołecznych instytucjach kultury oraz w wielu innych miastach Polski m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie. W tegorocznym programie imprezy znajdują się m.in. „Mamma Mia” Teatru Muzycznego Roma, wystawa „Bogactwo” w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki czy zwiedzanie Muzeum im. Fryderyka Chopina.

Informacje na temat stopnia przystosowania poszczególnych wydarzeń dostępne są w katalogu festiwalu oraz na stronie wtkbb.pl.

Sprawdź jakie wydarzenia kulturalne będą się odbywać w Twoim mieście.

Festiwal jest współorganizowany przez Fundację Kultury Bez Barier, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy , Bemowskie Centrum Kultury i  Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas