Rozpoczynają się Igrzyska Paraolimpijskie w Rio. Kibicujmy razem naszym zawodnikom!
Niepelnosprawni.pl/rio – to specjalny dział portalu www.niepelnosprawni.pl na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro, które rozpoczęły się 7 września. Zakładka jest i będzie wypełniana najświeższymi informacjami i ciekawostkami, opisami poszczególnych dyscyplin, rozmowami i galeriami zdjęć.
Portal www.niepelnosprawni.pl to największy i najpopularniejszy serwis internetowy dla osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i pracujących z nimi specjalistów. Miesięcznie korzysta z niego ok. 250 tys. internautów. Od 13 lat prowadzony jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.
Wspieramy paraolimpijczyków od 2004 r.
Od 2004 roku portal www.niepelnosprawni.pl regularnie co dwa lata rzetelnie relacjonuje Letnie i Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie. Od 2010 r. ma na zawodach swoich sprawozdawców. Podobnie będzie i tym razem, dzięki wsparciu firmy Peugeot i współpracy z Polską Fundacją Paraolimpijską.
Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro są kolejną odsłoną największego święta sportowego osób z niepełnosprawnością. Polska wysłała do Brazylii 97 sportowców, w tym 91 z niepełnosprawnością (36 kobiet i 55 mężczyzn) oraz 4 pilotów i 2 przewodników. Zawodników wspiera 57 trenerów, lekarzy, fizjoterapeutów, techników itp. Cztery lata temu w Londynie reprezentacja Polski zdobyła 36 medali, w tym 14 złotych, co dało dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Wkrótce dowiemy się, czy ten znakomity wynik uda się powtórzyć.
Newsy całą dobę
Dział Niepelnosprawni.pl/rio aktualizowany będzie całą dobę, by w czasie rzeczywistym informować o medalach i wynikach naszych paraolimpijczyków. Najnowsze informacje będą też na naszym koncie na Twitterze (@Niepe_pl) i na naszym profilu na Facebooku (www.facebook.com/integracja). Nasze relacje będziemy oznaczać hasztagami #Rio2016 oraz #prostozrio.
Zapraszamy do korzystania z naszych materiałów! Polecamy zwłaszcza:
- Obszerną rozmowę z Natalią Partyką, tenisistką stołową, niepokonaną na Igrzyskach Paraolimpijskich od Aten (2004), która w tym roku po raz trzeci rywalizowała także w Igrzyskach Olimpijskich. Opowiada nam o dzieciństwie, samodzielności, ciężkiej pracy, dynamicznej karierze i szansach w Rio, ale też o rosnącym stresie, zepsuciu przez pieniądze, poczuciu stawania się produktem.
- Szczegółowe opisy poszczególnych dyscyplin paraolimpijskich, wraz z wyjaśnieniem ich adaptacji do potrzeb zawodników z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz kategorii, w których rywalizują. Tam także o szansach Polaków w poszczególnych dyscyplinach.
- Artykuł „Igrzyska Paraolimpijskie – sprintem przez historię”, czyli przystępnie podaną historię ruchu paraolimpijskiego od czasów II wojny światowej oraz startów Polaków od 1972 roku na zawodach w Heidelbergu.
- Rozmowę z Łukaszem Szeligą. Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego opowiada nam m.in. o szansach Polaków, trudnym temacie pieniędzy, ogromnym postępie technologicznym w sprzęcie, rosyjskiej aferze dopingowej, a także o tym, że nie zawsze zawodnicy z niepełnosprawnością powinni rywalizować ze sportowcami pełnosprawnymi.
- Prezentujemy też miniporadnik dla dziennikarzy i komentatorów, którzy na co dzień nie relacjonują sportu osób z niepełnosprawnością, w którym tłumaczymy, jak pisać i jak nie pisać o paraolimpijczykach. Głos oddaliśmy tu samym zawodnikom.
Bądźcie z nami i kibicujcie reprezentantom Polski na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro!
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- „Wejdź Nowa” z własnym zakończeniem. Teatr Pinokio w Łodzi znów przełamuje bariery dostępu do kultury
- Dentezja – bezpłatna stomatologia bez barier dla osób z niepełnosprawnością w Warszawie
- Gospodynie turnieju minimalnie lepsze. Porażka Polek w meczu otwarcia MŚ
- Nowy system rezerwacji wizyt w urzędzie miasta
- Codziennie stajemy do walki: z miastenią twarzą w twarz
Dodaj komentarz