Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Warszawa: malownicza moc obrazów - zaproszenie na wystawę

20.06.2016
Autor: inf. pras., fot. główne: kuratorka wystawy Gabriela Morawska i artysta Artur Grzechnik, Grzegorz Puszyński. Pozostałe zdjęcia: Małgorzata Komar, Gabriela Morawska
kobieta prowadzi wernisaż Artura Grzechnika, który znajduje się obok niej na wózku

Jeszcze tylko do 30 czerwca można wziąć udział w wystawie malarskiej „MOC” Artura Grzechnika w Rotacyjnym Domu Kultury na Jazdowie w Warszawie.

Oprócz malarskich wizji artysty podczas wystawy można zobaczyć także jedną z prac artysty -  grafikę, która została zakwalifikowana do drugiego etapu  w XIV Międzynarodowym Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych w Krakowie.

uczestnicy wernisażu przyglądają się obrazkom artysty

Uczestnicy premiery najnowszej wystawy Artura Grzechnika, która odbyła się 7 czerwca, fot. Grzegorz Puszyński

Rotacyjny Dom Kultury (RDK) nie jest czynny codziennie, dlatego osoby, które chcą zobaczyć wystawę oraz spotkać się z autorem są proszone o wcześniejszą informację na adres mailowy: g.morawska@milinda.pl.

RDK jest położony na terenie malowniczego Zielonego Jazdowa, tuż przy parku Łazienki i jest przystosowany dla osób, poruszających się na wózku.

4 obrazy na ścianie autorstwa Artura Grzechnika

Prace artysty, które można podziwiać na wystawie MOC, fot. Małgorzata Komar

Artur Grzechnik urodził się w 1972 roku w Puławach. Mieszka w Warszawie. Próbuje pokonać ograniczenia związane z niepełnosprawnością i życiem na wózku. Malarstwo daje mu pozytywną energię, satysfakcję i pozwala żyć z wyobraźnią. To sposób wyrażenia tego, czego nie może wypowiedzieć słowami. Na obrazy przelewa swoje uczucia i emocje. Obecnie z trudem porusza też rękami. Nie poddał się jednak i nie wypuszcza pędzla i myszki z rąk.

Artur Grzechnik z fanami

Artur Grzechnik z fanami, fot. Gabriela Morawska

Artysta zaczynał od tworzenia grafik komputerowych i projektów tatuaży na własne ciało. Z czasem wyćwiczył się i sięga do innych technik malarskich (pastel i akryl). Artur jest samoukiem. Uwielbia Twórczość Beksińskiego. Należy do stowarzyszenia zrzeszającego twórców niepełnosprawnych - Nasza Galeria w Łodzi, gdzie brał udział w licznych plenerach malarskich.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas