Przejdź do treści głównej

Fundacja ECHO

„20 lat Fundacji ECHO to podróż przez trudną, lecz pełną fascynacji krainę, w której dzieci niesłyszące rozwijają się jak motyle i wyfruwają w świat, wybierając swoją niepowtarzalną, indywidualną drogę”* – tak o fundacji mówi jej prezeska, Aleksandra Włodarska vel Głowacka, która jest gościem odcinka programu „Misja Integracja”.

Polska Fundacja Pomocy Dzieciom Niesłyszącym ECHO w ubiegłym roku obchodziła jubileusz 20-lecia istnienia. Inicjatorami powstania fundacji byli rodzice niesłyszących dzieci oraz specjaliści terapii słuchu i mowy, którzy zdecydowali się stworzyć miejsce, w którym dzieci z dysfunkcją słuchu znajdą fachową pomoc, zrozumienie i wsparcie. Początkowo Fundacja ECHO skupiała 12 rodzin i mieściła się w lokalu o powierzchni 45 m2. Dziś opiekuje się grupą ponad 650 rodzin i prowadzi profesjonalny Ośrodek Wsparcia, który skoncentrowany jest na realizacji programów terapeutycznych i pomocowych na rzecz nie tylko niesłyszących dzieci i młodzieży, ale także ich rodzin i najbliższego otoczenia.

Wsparcie, które oferuje fundacja i prowadzony przez nią ośrodek to m.in. indywidualne i grupowe terapie: logopedyczne, pedagogiczne, psychologiczne, grupy wsparcia dla rodziców i młodzieży, konsultacje dla nauczycieli, zajęcia komputerowe i plastyczne, logorytmika, turnusy rehabilitacyjne, a także imprezy integracyjne, wolontariat europejski, wsparcie trenerów pracy i pracowników socjalnych.

O sytuacji osób niesłyszących w Polsce, ich edukacji i rehabilitacji, a także integracji z resztą społeczeństwa oraz urządzeniach wspomagających słyszenie, takich jak implanty ślimakowe, aparaty słuchowe i systemy FM, Piotr Pawłowski rozmawia z Aleksandrą Włodarską vel Głowacką, prezes Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom Niesłyszącym ECHO.

W programie przybliżamy widzom historię Fundacji ECHO i pokazujemy, jak organizacja dziś funkcjonuje. Prezentujemy również metody edukacji dzieci niesłyszących.


* cytat pochodzi z publikacji Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom Niesłyszącym ECHO pt. „20 lat rozwoju”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Powiązane filmy

Prawy panel

Wspierają nas