Transport osób niepełnosprawnych w Szczecinie
W jaki sposób ubiegać się w Urzędzie Miasta o zorganizowanie transportu osoby niepełnosprawnej ruchowo do sądu w celu weryfikacji danych do korzystania z portalu informacyjnego sądu?
Szanowna Pani,
Jeżeli dobrze zrozumiałam, chciałaby Pani dokonać weryfikacji danych podanych we „wniosku o rejestrację konta” Sądu Okręgowego i potrzebuje Pani transportu specjalistycznego dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Taka weryfikacja rzeczywiście następuje po osobistym stawiennictwie w Biurze Obsługi Interesanta Sądu Okręgowego w Szczecinie.
W związku z powyższym, w celu zamówienia transportu specjalistycznego dla osoby niepełnosprawnej należy skontaktować się z wybraną firmą/ korporacją, która zajmuje się wskazanym rodzajem usług na terenie danego miasta.
Na terenie Szczecina zajmuje się tym Dział Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, Sekcja Obsługi Komunikacyjnej Osób Niepełnosprawnych, ul. Strzałowska 9, Szczecin, tel.: 91 42 43 555. Usługa transportowa jest realizowana po uprzednim zgłoszeniu potrzeby przewozowej, co najmniej 1 lub 2 dni przed jej wykonaniem.
Kursy realizowane są specjalistycznymi busami, pracownicy obsługujący transport posiadają odpowiednie umiejętności w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym.
Podstawa prawna:
Zadanie jest realizowane w oparciu o działalność statutową MOPR - Uchwała Nr XIX/509/08 Rady Miasta Szczecina z dnia 26 lutego 2008 r. w sprawie połączenia jednostek budżetowych o nazwach Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Miejski Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz na podstawie Uchwały Nr XXII/580/08 Rady Miasta Szczecin z dnia 19 maja 2008 r. w sprawie zasad świadczenia usług przewozowych dla osób niepełnosprawnych oraz pobierania opłat za te usługi.
Z poważaniem,
Anna Dobkowska, specjalista ds. osób z niepełnosprawnością w Centrum Integracja Gdynia