Międzynarodowe Spotkania Artystyczne w Elblągu
250 artystów sprawnych i z niepełnosprawnościami, z Polski oraz innych krajów europejskich weźmie udział w tegorocznej edycji Międzynarodowych Spotkań Artystycznych w Elblągu. Impreza rozpocznie się 14 listopada i potrwa trzy dni. Na uczestników czekają koncerty, warsztaty, seminaria, projekcje filmowe i wystawy.
Organizatorem Spotkań jest Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” w Elblągu. - Priorytetem w naszych działaniach jest integracja różnych grup społecznych oraz wyrównywanie szans edukacyjnych w dostępie do kultury – mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka imprezy.
Program imprezy obfituje w różne propozycje. Już pierwszego dnia wystąpi grający muzykę celtycką zespół „Carrantuohill”. Koncert rozpocznie się 14 listopada o godzinie 19.30. Wstęp jest bezpłatny.
Zespół Carrantuohill. Fot. Z. Szendera
W programie także spektakle teatralne, w których zaprezentują się grupy z Polski, Słowacji i Ukrainy. Będą również pokazy taneczne, występy zespołów wokalno – muzycznych oraz projekcja filmowa z audiodeskrypcją dla niewidomych. W ramach imprezy, 15 listopada o godzinie 10.00 odbędzie się seminarium dla nauczycieli, rodziców i wolontariuszy na temat: „Integracja sensoryczna na co dzień”.
Jedną z atrakcji Spotkań będzie występ zespołu Caci Vorba. Fot.
Archiwum organizatora
Znaczącym elementem Międzynarodowych Spotkań Artystycznych będzie wystawa fotografii Chrisa Niedenthala i tekstów Wioletty Mikusek pt. „Listy do Syna”.
Na wystawę składa się 10 portretów kobiet z dziećmi z zespołem
Downa. Fotografiom towarzyszą autentyczne listy, autorstwa Wioletty
Mikusek, która rozpoczęła ich pisanie zaraz po urodzeniu syna z
zespołem Downa.
Poruszające listy stanowią swoiste motto wystawy i są jednocześnie
komentarzem dla prezentowanych fotografii.
Wystawę „Listy do Syna” będzie można oglądać także po zakończeniu Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. Będzie ona prezentowana na I piętrze Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid” do 6 grudnia 2008r.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Ze wsparciem samej Ewy Pajor. Polki otworzą pierwsze w historii MŚ w ampfutbolu!
- Jesień pod znakiem profilaktyki
- Głos nauczycielski: MEN planuje zmianę sposobu finansowania uczniów z niepełnosprawnościami
- „Ubezwłasnowolnienie i DPS to byłaby dla mnie masakra”
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
Dodaj komentarz