Kraków: #PJM ekologicznie
Jak zamigać wegetarianizm? Jaki jest znak migowy dla sprawiedliwego handlu? Jak rozmawiać o prawach zwierząt w Polskim Języku Migowym? W jaki sposób ekologia obecna jest w świecie osób niesłyszących? Takie pytania będziemy sobie zadawać w ramach projektu EKO #PJM.
Wraz z osobami niesłyszącymi, słabosłyszącymi i słyszącymi posługującymi się PJM podczas wspólnych warsztatów będziemy tworzyć ekologiczny słownik internetowy w języku migowym. Jego celem nie jest ustalenie sztywnych schematów językowych i definicji, a stworzenie przestrzeni dla wymiany wiedzy dotyczącej tzw. zielonych tematów.
Uczestnicy i uczestniczki EKO #PJM będą spacerować po Krakowie odwiedzając sklepy, restauracje i inne miejsca, które wspierają promocje świadomej konsumpcji.
Dostęp do informacji jest obecnie jednym z najważniejszych praw współczesnego świata. Tym samym celem naszego projektu jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na wykluczenie osób niesłyszących, słabosłyszących z komunikatów i wydarzeń dotyczących ekologii, świadomej konsumpcji i praw zwierząt.
Zapisz się!
Warsztaty odbędą się 21-22 listopada w Krakowie. Udział jest bezpłatny. Aby się zapisać należy wysłać maila na adres ekologicznie.pjm@gmail.com z imieniem, nazwiskiem i informacją czy jest się osobą niesłyszącą, słabosłyszącą czy słyszącą posługującą się PJM.
Więcej informacji na Facebooku.
Projekt finansowany jest z programu "EkoStarter" Fundacji Greenpeace.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Ze wsparciem samej Ewy Pajor. Polki otworzą pierwsze w historii MŚ w ampfutbolu!
- Jesień pod znakiem profilaktyki
- Głos nauczycielski: MEN planuje zmianę sposobu finansowania uczniów z niepełnosprawnościami
- „Ubezwłasnowolnienie i DPS to byłaby dla mnie masakra”
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
Dodaj komentarz