Przejdź do treści głównej

Amp Futbol

Odcinek „Misji Integracja” został poświęcimy niezwykle widowiskowej dyscyplinie sportu, jaką jest amp futbol, czyli piłka nożna dla osób po jednostronnej amputacji kończyny lub z innymi jednostronnymi wadami. Polscy zawodnicy, którzy biegają po boisku o kulach i bramkarz, który broni tylko jedną ręką, udowadniają, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, że ciężka praca, pasja i zaangażowanie to furtka do sukcesu, która z roku na rok przed naszą reprezentacją otwiera się coraz szerzej.

Amp futbol to sport, który w Polsce i na świecie zyskuje coraz większe rzesze zwolenników. Nic dziwnego, gdyż jest to wyjątkowa, dynamiczna i efektowna gra zespołowa, w której nie brakuje pięknych goli, dryblingów, walki na boisku i niesamowitych emocji. Dodatkowo regularne treningi i rozgrywane turnieje są dla zawodników doskonałą możliwością na rehabilitację ruchową i społeczną. O tym, jakie są zasady gry w amp futbol, ilu zawodników w naszym kraju uprawia ten sport, jak kondycja polskiej reprezentacji prezentuje się na tle innych europejskich drużyn oraz jakie były początki amp futbolu w Polsce, opowiada gość Piotra Pawłowskiego, Mateusz Widłak, prezes Stowarzyszenia Amp Futbol Polska i prezydent European Amputee Football Federation – organizacji, która zrzesza krajowe federacje amp futbolu.

Z kamerą programu „Misja Integracja” towarzyszyliśmy reprezentacji Polski podczas IV Międzynarodowego Turnieju Amp Futbol Cup, który odbył się w dniach 12-13 września br. w Warszawie. W zawodach konkurowało ze sobą sześć najlepszych drużyn narodowych na świecie, czyli reprezentacje Polski, Francji, Hiszpanii, Włoch, Irlandii i Turcji. Te dwa dni turnieju były prawdziwą gratką dla wszystkich tych, którzy kochają piłkę nożną, lubią oglądać zmagania na najwyższym poziomie oraz są żądni prawdziwych piłkarskich emocji.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Powiązane filmy

Prawy panel

Wspierają nas