Gala XVI edycji konkursu „Gdynia bez barier”
Pokazy cheerleaderek na wózkach, koncert Piotra Bukartyka i występ Katarzyny Pakosińskiej uświetniły uroczystą galę finałową XVI edycji konkursu „Gdynia bez barier”, która odbyła się wieczorem 27 maja 2015 r. w gdyńskim Teatrze Muzycznym. Tradycyjne medale i wyróżnienia wręczał prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek.
W tym roku medale przyznano: Fundacji Wsparcia Osób z Zaburzeniami Komunikacji „Między Słowami” za towarzyszenie osobom z trudnościami w porozumiewaniu się w procesie odbudowy świata oraz przywracanie im radości życia; Markowi Ciszewskiemu, dyrektorowi Centrum Riviera w Gdyni za odwagę i otwartość w realizacji działań edukacyjno-społecznych na rzecz wszystkich mieszkańców Gdyni, z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz wyznaczanie nowych standardów dostępności przestrzeni publicznej; Jadwidze Wójtowicz-Paciorek za rozwijanie talentów i towarzyszenie osobom z niepełnosprawnością we wszystkich aspektach życia oraz Fundacji DOGIQ za nadanie zupełnie innego znaczenia roli psa w życiu człowieka. Wyróżnienie otrzymało w tym roku Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą – Oddział w Gdańsku za realizację pionierskiego projektu „Wsparcie domowej rehabilitacji dla chorych na mukowiscydozę”.
Warto podkreślić, że dzień wcześniej innego rodzaju wyróżnienie otrzymał sam prezydent Gdyni. Wojciech Szczurek uhonorowany został Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce oraz osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej.
Widzowie czwartkowej gali, prowadzonej przez Beatę Wachowiak-Zwarę, pełnomocnika Prezydenta Gdyni ds. Osób Niepełnosprawnych, oraz Piotra Pawłowskiego, prezesa Integracji, mogli liczyć na wiele atrakcji. Już na początku wystąpiła grupa Cheerleaders Trefl Pomorze – pierwsza w Polsce sekcja cheerleaderek na wózkach. Zaprezentowali się też kameralny zespół instrumentalny Ecekon Brass Band, działający przy gdańskim Kole PSOUU oraz Piotr Bukartyk z recitalem muzyczno-satyrycznym, a o dobry humor widzów zadbała Katarzyna Pakosińska. Podczas gali uroczyście przekazano też Czokę, pierwszego psa terapeutycznego w Polsce, wyszkolonego dla rodziny Mirona, chłopca z zespołem Downa.
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz