Korzystasz z respiratora lub koncentratora tlenu? Możesz otrzymać 100 zł miesięczne na pokrycie kosztów energii elektrycznej
Od dnia października do dnia 30 listopada można składać do PFRON wnioski o dodatek do energii elektrycznej dla osób korzystających z koncentratora tlenu lub respiratora. W przyszłym roku wnioski będzie można składać od dnia 1 stycznia.
Dodatek może otrzymać osoba posiadająca stopień niepełnosprawności (w przypadku osób do 16 roku życia - orzeczenie o niepełnosprawności), która korzysta z koncentratora tlenu lub respiratora będąca pod opieką zespołu długoterminowej opieki domowej dla pacjentów wentylowanych mechanicznie albo pod opieką poradni lub ośrodka lub zespołu domowego leczenia tlenem.
Refundacja już od lipca 2024 roku
Dodatek na pokrycie kosztów opłaty za energię elektryczną będzie udzielany w wysokości 100 zł miesięcznie i w formie refundacji kosztów energii elektrycznej w związku ze stałym, intensywnym korzystaniem z koncentratora tlenu lub respiratora. PFRON może zrefundować koszty poniesione od dnia 1 lipca 2024 r.
Przykładowo:
- jeśli złożysz wniosek w październiku 2024 r., to może on obejmować dodatek za miesiące: lipiec-wrzesień (3 miesiące – 300 zł),
- jeśli złożysz wniosek w listopadzie 2024 r., to może on obejmować dodatek za miesiące: lipiec-październik (4 miesiące – 400 zł).
Okres objęty refundacją kosztów opłaty za energię nie może być dłuższy niż 6 miesięcy (600 zł) i krótszy niż 3 miesiące (300 zł). Przysługuje tylko jeden dodatek za każdy miesiąc w roku.
Wnioski o przyznanie dodatku należy składać w wersji elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON (SOW).
Wzór wniosku i szczegółowe informacje na temat procedury przyznawania dodatku można znaleźć na stronie PFRON.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz