Powrót do źródeł. Wystawa o 30-leciu Integracji
- Ta wystawa to dla mnie powrót do źródeł. Wszystko, co możecie tu oglądać, ma wielką moc wspomnieniową — takimi słowami Ewa Pawłowska, prezes Integracji powitała uczestników wernisażu wystawy z okazji 30-lecia Integracji, którą można podziwiać w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie przy ul. Anielewicza 3/5.
Wystawa rozpoczęła się wernisażem 21 października, w poniedziałek, o 17.00, a zakończy finisażem 28 listopada, w czwartek, o 17.00. Pokazuje ona początki i historię Integracji, unikatowe pamiątki z archiwów prywatnych i redakcyjnych: grafiki, gadżety, zaproszenia, foldery, spoty kampanii społecznych, wydawnictwa etc. Jest to podsumowanie 30 już lat działań organizacji, które zaczęły się od wydania w październiku 1994 roku pierwszego numeru magazynu Integracja.
Wernisaż zgromadził wiele osób w różny sposób związanych z Integracją. fot. Ewa Strasenburg
Pierwsza wolontariuszka
Dzięki Halinie Pawłowskiej, mamie Piotra i pierwszej wolontariuszce na wystawę trafiły m.in. pamiątki z czasów dzieciństwa założyciela Integracji. Wernisaż był też okazją do wyświetlenia słynnych spotów i kampanii społecznych stworzonych przez Integrację, a także do spotkań osób, które na różnych etapach swojego życia pracowały, współpracowały lub po prostu zetknęły się z Integracją m.in. współzałożyciel Integracji, poeta Bolesław Bryński.
Halina Pawłowska była pierwszą wolontariuszką Integracji. fot. Ewa Strasenburg
Ludzie bez barier
W wydarzeniu wzięło udział także m.in. dwóch zdobywców tytułu „Człowiek bez barier”: Grzegorz Płonka i Wojciech Kowalczyk, który był pomysłodawcą nadania imienia Piotra Pawłowskiego rondu w Legionowie. Ten pierwszy uświetnił wernisaż swoim krótkim recitalem, podczas którego wykonał m.in. Sonatę księżycową Ludwiga van Beethovena.
Wieczór swym występem uświetnił Grzegorz Płonka, zdobywca tytułu "Człowiek bez barier 2016". fot. Ewa Strasenburg.
Spotkanie z o. Bernardem
Wernisaż i wystawa były tłumaczone na PJM. fot. Ewa Strasenburg
Pomysłodawczyni i kuratorka wystawy Agnieszka Sprycha zaprosiła też na spotkanie z o. Bernardem Sawickim, wieloletnim felietonistą Integracji, które odbędzie się w „Międzypokoleniowej Klubokawiarni” 28 listopada. Spotkania jest związane z premierą książki zawierającej felietony i medytacje autorstwa o Bernarda, które ukazywały się na łamach Integracji.
Videorelację z wydarzenia można obejrzeć na profilu Integracji na Facebooku.
Zapraszamy do zwiedzania!
fot. Ewa Strasenburg
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz