Zagraj w drużynie z Andrzejem Juskowiakiem
Fundacja Dar Szpiku zaprasza do przyłączenia się do "Drużyny Szpiku" – platformy spotkań ludzi, którym nie jest obojętny problem białaczki i innych nowotworów.
Fundacja Dar Szpiku działa od 4 miesięcy, ale już udało jej się znaleźć wielu przyjaciół i orędowników idei dzielenia się szpikiem kostnym. Członkowie fundacji starają się uświadamiać, że oddanie szpiku jest bezbolesne i bezpieczne. Nie polega na nakłuciu kręgosłupa, ale na pobraniu krwi.
Jednym z najważniejszych członków "Drużyny Szpiku" jest wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia, który jako pierwszy pochylił się nad ideą dawstwa szpiku, sam stając się dawcą i wolontariuszem. Podczas spotkań z młodzieżą z LO nr XI w Poznaniu przekonywał, że "kiedyś bohaterstwo polegało na oddaniu życia na polu bitwy, a teraz na odwadze niesienia dobra".
Oprócz wicewojewody w Drużynie są Magda i Olek Grefowie, rodzice 6 letniej Oli, która od prawie pięciu lat walczy z nowotworem, a dzięki poznańskim mediom stała się ambasadorem najmłodszych pacjentów szpitala przy ul. Szpitalnej. Nieformalnym hymnem walczących szpitalnych rodzin jest utwór "Do kołyski" zespołu Dżem. To właśnie członkowie legendarnej polskiej grupy bluesowej stali się ambasadorami dawstwa szpiku w muzycznym świecie.
W Drużynie są też artyści z Teatru Wielkiego, Poznańskiego Chóru Katedralnego, strażacy, policjanci, sportowcy z Piotrem Reissem i Andrzejem Juskowiakiem na czele oraz prof. Jacek Wachowiak z Kliniki Onkologii i Hematologii.
Podczas konferencji, która odbędzie się 29 maja o godz. 12.00 w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu Fundacja Dar Szpiku zaprezentuje swoje logo, opowie o planach działania i rozda certyfikaty Drużyny Szpiku.
Więcej informacji na www.darszpiku.pl
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz