Taki Kraków to ja kocham
15.05.2008
Koncert Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej, 31 maja na krakowskim rynku zainauguruje IX Tydzień Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z wzajemnością".
Już po raz dziewiąty Urząd Miasta Krakowa oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego organizują Tydzień Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajemnością".
Impreza będzie odbywać się w dniach 31 maja do 7 czerwca 2008 roku na terenie miasta Krakowa i województwa Małopolskiego. Celem imprezy jest umożliwienie udziału w życiu kulturalnym środowisku osób niepełnosprawnych.
W trakcie tych siedmiu wyjątkowych dni, w różnych imprezach, osoby niepełnosprawne prezentować będą swoje osiągnięcia artystyczne, rywalizować w licznych zawodach sportowych, zwiedzać najpiękniejsze zabytki Krakowa. Planowane jest m. in. zwiedzanie placówek kulturalnych, takich jak muzea, Katedra na Wawelu, Kościół Mariacki, Drogę Królewską.
Wszyscy chętni będą mieli okazję podziwiać piękne okolice Krakowa podczas rejsów po Wiśle. Niepełnosprawni artyści będą prezentować swoje umiejętności i talenty podczas występów na scenie, wystawiać rękodzieła na Rynku Głównym, oraz brać udział w warsztatach teatralnych.
Udział we wszystkich imprezach odbywających się w ramach IX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych bezpłatny. Niestety w przypadku niektórych atrakcji, z powodu ograniczonej ilości miejsc, organizatorzy wymagają wcześniejszej rezerwacji.
Tak jak w latach poprzednich, tak i w tegorocznej edycji "Kocham Kraków z Wzajemnością", w dniu 4 czerwca 2008 r. odbędzie się III Forum Organizacji Pozarządowych Działających na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z terenu Województwa Małopolskiego. Poświęcone będzie zagadnieniom ekonomii społecznej.
Plan imprezy:
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz