Auto do mobilnej rehabilitacji osób z SM
Samochód przeznaczony do mobilnej rehabilitacji osób ze stwardnieniem rozsianym trafił do Radomskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. To już trzecie auto przekazane przez Link4 w ramach wsparcia ogólnopolskiego projektu Rehabilitacja SM, prowadzonego wspólnie z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego.
Program Rehabilitacja SM jest skierowany do chorych na SM z wysokim stopniem niepełnosprawności i nowo zdiagnozowanych w Radomiu i okolicach. Pierwsze wyjazdy rehabilitacyjne zostaną uruchomione jeszcze przed wakacjami. Samochód zostanie wyposażony przez radomski Oddział PTSR w profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny, między innymi: urządzenie do zabiegów elektrycznych, matę magnetyczną, biostymulatory, matę do masażu, matę ozonową oraz specjalistyczną apteczkę pierwszej pomocy.
- Naszym celem jest umożliwienie fizycznego usprawnienia pacjentów oraz zapewnienie im pomocy psychologicznej, dlatego w projekcie Rehabilitacja SM uczestniczy rehabilitant i fizjoterapeuta. Zespół ten będzie dojeżdżał do pacjentów udzielając im wsparcia rehabilitacyjnego w domach, ponieważ taka rehabilitacja jest najskuteczniejsza w przypadku chorych na SM – powiedziała Lena Rosmańska, przewodnicząca Radomskiego Oddziału PTSR.
Poprzedni samochód dla mobilnej rehabilitacji chorych z SM został przekazany przez Link4 niespełna miesiąc wcześniej Gnieźnieńskiemu Oddziałowi PTSR, zaś cały projekt rozpoczął się przekazaniem samochodu dla PTSR w Białej Podlaskiej w lipcu 2007 r.
Do końca 2008 r. Link4 planuje dalsze wsparcie projektu Rehabilitacja SM, w tym również przekazanie kolejnych samochodów i wsparcie ich wyposażania w specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji pacjentów z SM.
PTSR i Link4 szacują, że z pomocy wszystkich trzech mobilnych centrów rehabilitacji skorzysta do końca 2008 r. około tysiąca pacjentów z SM.
Pacjenci mogą się kontaktować z Radomskim Oddziałem PTSR pod numerem telefonu 0 607 633 616 oraz 0 48 366 82 11.
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Ze wsparciem samej Ewy Pajor. Polki otworzą pierwsze w historii MŚ w ampfutbolu!
- Jesień pod znakiem profilaktyki
- Głos nauczycielski: MEN planuje zmianę sposobu finansowania uczniów z niepełnosprawnościami
- „Ubezwłasnowolnienie i DPS to byłaby dla mnie masakra”
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
Dodaj komentarz