Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Poranne ptaszki” na wystawie „(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata”

23.08.2024
Autor: inf. pras., fot. M. Jaźwiecki
Wnętrze muzeum Polin. Dwóch chłopców i jedna dziewczynka patrzy na wystawę. Dziewczynka ma na uszach słuchawki.

„Poranne ptaszki” wracają do Muzeum POLIN. W niedzielę, 22 września, na wystawie czasowej „(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata” odbędzie się kolejna odsłona wydarzenia dla dzieci w spektrum autyzmu i z nadwrażliwością sensoryczną. W programie oprowadzanie po ekspozycji, warsztaty plastyczne i inne atrakcje.

Data: 22 września (niedziela), godz. 8:00-10:00

Zapisy: muzeumdostepne@polin.pl

Poranne Ptaszki

„Poranne ptaszki” organizowane są w Muzeum POLIN od 2018 roku. To bezpłatne wydarzenie skierowane jest do rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu i z nadwrażliwością sensoryczną poniżej 15. roku życia. Uczestnicy wraz z opiekunami zwiedzają wystawę jeszcze przed oficjalnym otwarciem muzeum. Dzięki ograniczeniu dźwięków i świateł przestrzeń ekspozycji staje się przyjazna dla dzieci wrażliwych na bodźce sensoryczne. Zapewnione jest także miejsce wyciszenia – dla tych, którzy chcą złapać oddech i zrobić sobie przerwę.

Podczas zajęć uczestnicy, wspólnie z przewodnikiem i edukatorami, będą wykonywać ćwiczenia i rozwiązywać zagadki związane z wystawą „(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata”, a także uczestniczyć w aktywnościach plastycznych w Miejscu edukacji rodzinnej.

- Muzeum POLIN po raz kolejny organizuje Poranne ptaszki – wydarzenie, które zwiększa dostępność dla osób z autyzmem. Oznacza to, że możemy umożliwić wizytę w muzeum wszystkim odwiedzającym, a w szczególności tym, którzy są w spektrum autyzmu lub są nadwrażliwi na bodźce. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń powoduje obniżenie bodźców sensorycznych, a zaplanowane atrakcje plastyczne urozmaicą zwiedzanie wystawy – podkreśla Wioleta Jóźwiak, Główna specjalistka ds. dostępności.

Wydarzenie jest bezpłatne. Można się na nie zgłosić się mailowo, pisząc na adres: muzeumdostepne@polin.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Ogólne udogodnienia dla osób w spektrum autyzmu w Muzeum POLIN

W kasach, Miejscu edukacji rodzinnej „U króla Maciusia” oraz Centrum Edukacyjnym dostępne są słuchawki wyciszające dla zwiedzających w spektrum autyzmu – bezpłatnie, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji. Na poziomie -1 znajduje się natomiast pokój wyciszenia. Pomieszczenie izoluje od hałasu i obecności innych osób.

Szczegółowe informacje nt. dostępności Muzeum POLIN:

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas