W TVP wraca program o osobach niepełnosprawnych
„W-skersi” wracają na antenę. Od 6 marca 2008 r. 20-minutowy program nadawany będzie co dwa tygodnie w czwartki o godz. 10:20 w I Programie TVP.
Program w niejasnych okolicznościach znikł z ramówki w 2004 r., po roku nadawania. Jego nowa edycja tworzona będzie przez niemal ten sam zespół wrocławskiego ośrodka TVP. Prowadzić go będą Maura Ładosz oraz poruszający się na wózku Bartek „Skrzynia” Skrzyński.
Konwencja „W-skersów” ma być nowoczesna i optymistyczna. Bohaterami odcinków będą osoby, które przezwyciężają ograniczenia wynikające z niepełnosprawności, spełniają swoje marzenia, robią rzeczy trudne do osiągnięcia nawet dla osób pełnosprawnych. Poruszany też będzie temat pracy, w tym przede wszystkim na otwartym rynku pracy. W planach jest stworzenie strony internetowej programu.
- Ten program jest nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale tak naprawdę dla wszystkich ludzi – mówi pomysłodawca i prowadzący „W-skersów” Bartek „Skrzynia” Skrzyński. – Chcemy pokazać, że w-skersi, czyli osoby jeżdżące na wózku, osoby niewidome, niesłyszące czy poruszające się o kulach, bo to dla mnie są w-skersi, mają prawo do spełniania swoich marzeń, realizowania się w życiu. Bo każda osoba czy na wózku, czy z większym brzuchem, czy wielkim nosem ma prawo kochać, ma prawo mieć własne zdanie na każdy temat. Chcemy więc pokazywać w programie ludzi, którzy realizują się w życiu mimo, iż zgodnie z krążącymi stereotypami, powinni mieć trudniej. Mam nadzieję, że to będzie taki prztyczek i zaczepka dla każdego w-skersa w Polsce. Chcemy pokazać, że można, że warto wyjść z domu. Chcemy w tym programie zachęcać do tego, żeby być aktywnym i cieszyć się życiem.
Fot. Piotr Kosior
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz