Polacy najliczniejszą reprezentacją na Junior Camp w Belgii! Spotkali się m.in. z Michałem Skórasiem
Po raz siódmy młodzież z całego świata szlifowała swoje ampfutbolowe umiejętności podczas Junior Campu. Na kilka dni największym centrum treningowym tej dyscypliny stało się belgijskie Blankenberge, a uczestników odwiedził reprezentant Polski Michał Skóraś.
Inicjatywa została zapoczątkowana w 2016 roku w Dublinie. W 2017 i 2023 roku Junior Camp odbył się w Warszawie. Po drodze były jeszcze Rzym, niemiecki Walldorf oraz gruzińskie Tbilisi, gdzie obóz został reaktywowany po dwuletniej przerwie pandemicznej.
Największa reprezentacja przyjechała z Polski
W tegorocznym campie udział wzięło blisko 120 zawodników z 14 krajów – nie tylko z Europy, ale także z Kostaryki oraz Stanów Zjednoczonych. Najwięcej graczy dotarło z Polski.
- Zaskoczyła mnie pozytywna atmosfera, zaangażowanie dzieciaków, świadomość tego co robią oraz umiejętności i chęć rozwoju. O przyszłość polskiej bramki możemy być bezpieczni. Myślę, że będą stanowili o sile reprezentacji Polski – mówi trener bramkarzy Junior Amp Futbol Patryk Łęgowski.
- Sam nauczyłem się, by mieć radości z tego, co robię. Liczy się dobra zabawa, a także dużo uśmiechu. Po dniach pełnych treningów, człowiek jest zmęczony, ale widzi w oczach dzieci chęć do pracy na kolejny – dodaje.
Obok Łęgowskiego zajęcia prowadził też m.in. były reprezentant Polski Przemysław Świercz. W czwartek odbyła się ceremonia otwarcia, a kolejne trzy dni zawodnicy spędzili na zajęciach treningowych.
Super atmosfera
- Jestem tu pierwszy raz. Najbardziej będę wspominał atmosferę. Jest wesoło, radośnie, ale jest też rywalizacja. Miałem okazję bronić karnego Michała Skórasia. To było jedno z moich marzeń – zaznacza Wojciech Misior, bramkarz uczestniczący w Junior Campie.
Ampfutbolowy Junior Camp od lat wspiera UEFA. W tegoroczną edycję zaangażowała się też Fundacja Club Brugge, czyli klubu, w którym aktualnie występuje wspominany reprezentant Polski Michał Skóraś. Uczestnicy mieli okazję nie tylko zasiąść na trybunach podczas sobotniego spotkania mistrzów Belgii z Royale Union SG w ramach Superpucharu Belgii, ale także wyjść na boisko i dostać owację od kilkunastotysięcznej widowni i wspólnie odśpiewać piosenkę: „You Will Never Walk Alone”.
- Wyjście na stadion to były ogromne emocje. Na początku było takie zamieszanie, nie wiedzieliśmy co nas czeka. Gdy dowiedziałem się, że wyjdziemy z flagą na murawę, popłakałem się ze szczęścia. Ten mecz oglądał mój dziadek. Byłem dumny, że mógł mnie zobaczyć w telewizji – podkreślił Misior.
Młodzież z Polski brała udział we wszystkich edycjach Junior Campu. W tym gronie są także aktualni reprezentanci Polski w ampfutbolu – Krystian Kapłon czy Igor Woźniak, a także przygotowująca się do startu w mistrzostwach świata kobiet w Kolumbii Alicja Sowińska.
Wrażenia z obozu w Belgii w głowach wielu graczy pozostaną w pamięci do końca życia. Tak jak u kilkuletniego Oliwiera.
- Podobało mi się wyjście na murawę, możliwość oglądania meczu oraz treningi. Mieliśmy ciekawe treningi. Obroniłem wszystkie trzy karne! - chwali się Oliwier.
Uczestnicy już nie mogą doczekać się przyszłorocznej edycji Junior Campu. Obyśmy za kilka lat mogli mówić o kolejnych reprezentantach Polski, którzy zaczynali od tego wyjątkowego wydarzenia.
Program Junior Amp Futbol oraz ampfutbolowa kadra U-19 to regularne zgrupowania piłkarskie i wyjazdy na międzynarodowe eventy dla dzieci i młodzieży po amputacjach i wadami kończyn z całej Polski! Organizują darmowe i profesjonalne treningi w różnych miastach, prowadzone w komfortowych warunkach przez wykwalifikowaną kadrę trenerską.
Treningi odbywają się w formie weekendowych zgrupowań i mogą w nich brać udział zawodnicy w wieku od 5 do 20 lat. Młodsi trenują w programie Junior Amp Futbol, natomiast starsi tworzą drużynę U-19, która szykuje się do pierwszych spotkań z kolegami z innych krajów.
Udział w zgrupowaniach jest bezpłatny dla zawodników i ich opiekunów.
Zgłoszenia do programu Junior Amp Futbol i U-19 oraz informacje:
rekrutacja@ampfutbol.pl
+48 669 982 629
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Ze wsparciem samej Ewy Pajor. Polki otworzą pierwsze w historii MŚ w ampfutbolu!
- Jesień pod znakiem profilaktyki
- Głos nauczycielski: MEN planuje zmianę sposobu finansowania uczniów z niepełnosprawnościami
- „Ubezwłasnowolnienie i DPS to byłaby dla mnie masakra”
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
Dodaj komentarz