Wychowanie ma wpływ na aktywność zawodową
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie zaprezentowała wyniki prowadzonego przez ostatnie 3 lata projektu badawczego, realizowanego przez kadrę i studentów, w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwoju Zasobów Ludzkich 2004-2006.
Podczas konferencji zatytułowanej „Psychospołeczne uwarunkowania aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych” wykładowcy SWPS zaprezentowali efekty trzech, prowadzonych w ramach projektu, badań.
Uzyskane przez nich wyniki nie były zaskoczeniem. Potwierdziły wciąż niską aktywność zawodową osób niepełnosprawnych. Pokazały także zależności między aktywnością a stylami wychowania stosowanymi przez rodziców dzieci niepełnosprawnych, etapami życia, w których pojawia się niepełnosprawność, czy nastawieniem ogółu społeczeństwa do pracy osób niepełnosprawnych.
Jak podkreślili badacze, założeniem projektu było ustalenie czy teorie opisywane w wielu publikacjach mają potwierdzenie empiryczne. Cel ten udało się osiągnąć, dodatkowo uzyskując bogaty materiał do dalszych analiz. Co ciekawe, w publikacjach wydanych w ramach projektu, można znaleźć nie tylko opis przeprowadzonych badań i omówienie ich wyników, ale również praktyczne porady dotyczące wykorzystania uzyskanej wiedzy w codziennym życiu.
W drugiej części spotkania swoimi doświadczeniami z realizacji projektów angażujących osoby niepełnosprawne podzielili się przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, Fundacji TUS i Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Uczestnicy konferencji zapoznali się także z pomysłem autorów Niewidzialnej Mapy Wrocławia.
Szczegółowe informacje o projekcie badawczym można znaleźć pod adresem http://www.swps.edu.pl/new_www/efs/.
Komentarze
-
dotację na aktywację zawodową
04.02.2018, 16:46Witam, Państwa poproszę o dotację dla osoby niepełnosprawnej na aktywację zawodowąodpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz