Bezpłatne warsztaty dla walczących z rakiem
Wrocławski Oddział Fundacji Światło zaprasza na bezpłatne zajęcia w ramach programu Akademii Walki z Rakiem dla osób z chorobą nowotworową.
Akademia Walki z Rakiem to swego rodzaju pogotowie psychoonkologiczne i poradnia dla osób walczących z nowotworem, a także dla ich opiekunów.
Pomysł powołania Akademii narodził się w toruńskim hospicjum Światło. Psycholożki Małgorzata Kowalczyk i Małgorzata Rosiak opracowały program wspomagający w oparciu o założenia medycyny integratywnej. Medycyna ta traktuje ludzki organizm jako całość – zakłada, że psychika i ciało są jednością. Autorki programu zauważyły, że skuteczniej i o wiele dłużej walczyły z nowotworem silne osobowości, o jasno wyznaczonych celach życiowych, świadomie, aktywnie uczestniczące w leczeniu, mające oparcie w rodzinie.
Badania naukowe wykazały, że osoby, które poddały się psychoterapii równolegle ze standardowym leczeniem onkologicznym, żyją dwukrotnie dłużej niż chorzy leczeni wyłącznie za pomocą zabiegów medycznych.
Akademia Walki z Rakiem dzięki swojej unikatowej ofercie wspiera chorych na nowotwory w walce o zdrowie. Nie zastępuje tradycyjnego leczenia medycznego, ale jest dodatkową formą pomocy i uzupełnieniem postępowania onkologicznego.
W ramach Akademii działają zarówno grupy wsparcia, jak i poradnictwo indywidualne - psychologa, terapeutów, dietetyka i wizażysty.
Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18 przy ul. Strzegomskiej 7 we Wrocławiu.
Program realizowany jest w ramach Ogólnopolskiej Sieci AWzR w Toruniu, Szczecinie, Poznaniu, Częstochowie, Gdańsku, Gdyni, Warszawie, Wrocławiu. Przedsięwzięcie jest wspierane przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz urzędy miejskie.
Kontakt : tel. 510 39 55 55, 071 780 56 79, e-mail: anna@jelenik.pl, www.akademia.swiatlo.org.
Oprac.: Redakcja
Komentarze
brak komentarzy
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz