Powstało nowe przedsiębiorstwo społeczne
25 osób znalazło zatrudnienie w otwartym w Krakowie Przedsiębiorstwie Społecznym ''Ognisko''. Oferuje ono usługi z zakresu utrzymania czystości i przygotowania materiałów promocyjnych.
Przedsiębiorstwo zatrudnia osoby niepełnosprawne i pozostające dłuższy czas bez pracy. Z pomocą opiekunów mogą się w nim realizować zawodowo i podnosić swoje kompetencje.
Pracownicy przedsiębiorstwa dbają o utrzymanie czystości w biurach, zakładach produkcyjnych i hotelach. Zajmują się również pakowaniem, etykietowaniem i składaniem ulotek. Część z nich wykonuje na zamówienie przedmioty do wystroju wnętrz.
Obecnie w ''Ognisku'' pracuje 25 osób. Planowane jest jednak systematyczne zwiększanie liczby zatrudnionych.
Prowadzące przedsiębiorstwo Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko” jest jednym z 9 podmiotów skupionych wokół Krakowskiej Inicjatywy na Rzecz Gospodarki Społecznej COGITO. W ramach tego projektu, finansowanego z Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL, wcześniej rozpoczęły działalność w Krakowie przedsiębiorstwa społeczne Catering COGITO i Wypożyczalnia Rowerów COGITO oraz Gospoda ''Jaskółeczka'' w Radomiu.
Stowarzyszenie "Ognisko" powstało w 1992 roku z inicjatywy rodziców osób niepełnosprawnych i ich przyjaciół wywodzących się z ruchu "Wiara i Światło". Organizacja pomaga osobom z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzinom i przyjaciołom. Prowadzi warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy, a także zajmuje się aktywizacją zawodową osób intelektualnie niepełnosprawnych. ''Ognisko'' jest jedną z niewielu organizacji pozarządowych, które mogą pochwalić się certyfikatem jakości zgodnym z normą ISO 9001:2000.
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?