Stołeczne Centrum Osób Niepełnosprawnych otwarte
Niepełnosprawni z Warszawy mogą teraz załatwić najważniejsze sprawy w jednym budynku. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz oficjalnie otworzyła Stołeczne Centrum Osób Niepełnosprawnych.
Mieszczące się przy ul. Gen. Andersa 1, Centrum skupia najważniejsze instytucje odpowiedzialne za pomoc osobom niepełnosprawnym. Znajduje się w nim Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Miejski Ośrodek Zatrudniania i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz jednostka odpowiedzialna za wydawanie kart parkingowych.
Dotychczas, instytucje te były rozmieszczone w różnych rejonach Warszawy, częściowo w lokalach nieprzystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych. Nowe Centrum spełnia wszelkie wymogi nowoczesnego obiektu użyteczności publicznej, dysponuje windą, powiadamianiem głosowym i dostosowanymi łazienkami.
Można tu uzyskać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego, dotację na likwidację barier architektonicznych, czy na zakup sprzętu, a także wyrobić kartę parkingową. Dodatkowo w Centrum uruchomiono punkt, w którym można zamówić usługę w ramach programu „Asystent Osoby Niepełnosprawnej”.
Centrum będzie czynne w poniedziałki od 10.00 do 18.00, a w pozostałe robocze dni tygodnia od 8.00 do 16.00. Telefony: (022) 620 66 25, 620 66 82, 654 13 49, fax: (022) 831 44 00.
Za remont i przystosowanie pomieszczeń miasto zapłaciło 4 mln złotych.
*******
Informacja powstała w ramach projektu „Sieć Centrów Integracja” - prowadzenie ośrodków rehabilitacji społecznej i zawodowej dla osób niepełnosprawnych z terenu województw mazowieckiego, małopolskiego, lubuskiego i pomorskiego współfinansowany ze środków PFRON – Program Partner III oraz ze środków Miasta Stolecznego Warszawy.
Zdjęcie: Wojciech Piętka
Komentarze
-
nie działają strony www.wcpr
03.07.2018, 13:56widać tylko same rubryki bez treści, nic nie można dowiedzieć się. PUsta strona w 99 %odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz