Nowy Ośrodek Wczesnej Interwencji w Gdyni
W dniu 28 listopada otwarto w Gdyni filię Ośrodka Wczesnej Interwencji. Nowy ośrodek mieści się przy ul. Necla 11/13.
Do tej pory dzieci w wieku do 2 lat przyjmowane były przy ul. Harcerskiej 4. Teraz, dzięki gdyńskiemu samorządowi więcej małych pacjentów będzie mogło skorzystać z zabiegów rehabilitacyjno - terapeutycznych.
Ośrodek to ok. 200 m2 powierzchni, 5 sal terapeutycznych o najwyższym standardzie, przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Zapewnia konsultacje specjalistów, rehabilitację ruchową, terapię logopedyczną i psychologiczną dzieciom z niedojrzałością wieloukładową związaną ze wcześniactwem, dzieciom z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego, z opóźnionym dojrzewaniem odruchowym, nieprawidłowym rozwojem na tle wad genetycznych, z zaburzeniami w zakresie zmysłów.
Oprac.: Iwona Mianowska
Komentarze
-
Pytanie dotycżące dziecka
21.02.2020, 23:25Dzień dobry z tej strony piszę mama prawie 6 letniego syna . Mam skierowanie od pediatry tutaj do was z synem . Jakie są potrzebne dokumenty czy też dokumentacja dziecka żeby mogła skorzystać z takiej pomocy. Gdyż syn potrzebuje wsparcia. Syn ma skończone 5 lat a jeszcze do tej nie mówi . Jest opóźniony w rozwoju i jest podejrzenie że jest upośledzony umysłowo. Jaki jest oczekiwania na przyjęcia dziecka . Zależy mi żeby dziecko zostało zbadane . I czy jest możliwości dostania zaświadczenia że dziecko chodziło do takiego ośrodka ,gdyż będzie mi potrzebne jako mamie niepełnosprawnego dziecka . Jestem również w takcie czekania na badania z poradni co dziecko mi zbadają . Ale syn potrzebuje jakiś zajęć ktore wspomogą jego rozwój. Z poważaniem Magdalena Frąckowiak-Lenc PS: Oczekuje w miarę szybko jakomś odpowiedż z waszej strony.odpowiedz na komentarz
Polecamy
Co nowego
- Rusza głosowanie na najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2024 roku – tegoroczne #Guttmanny nadchodzą
- Seniorzy w artystycznym żywiole
- Wspólna lekcja wrażliwości. Premiera spektaklu „Brzydkie Kacząko”
- Jak muzyka pomaga przebodźcowanym dzieciom? Ciekawe wyniki badań z polskich przedszkoli
- Nawet 30 kilometrów do ginekologa? Nierówny dostęp do ginekologów w Polsce - jak miejsce zamieszkania łączy się z jakością życia Polek?
Dodaj komentarz