Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

NeuroShow 2023

02.10.2023
Autor: inf.prasowa, plakat promujący wydarzenie
Plakat konferedncji Neuroshow 2023. Na plakacie są inforamcje na temat daty konferencji: 18.11 2023, jego logo  i hasło Piękno Wszystkich umysłów. Na dole są loga fundacji JiM i inicjatywy Autentyczni

Ruszyła rejestracja na pierwszą w Polsce międzynarodową konferencję na temat neuroróżnorodności. W jednym miejscu zgromadzi najlepszych światowych i polskich ekspertów w dziedzinie autyzmu, ADHD, dysleksji, dysgrafii, dyskalkulii i innych stanów.

Neuroróżnorodność

Nawet do 20 proc. osób na świecie ma umysły, które nie są typowe. Wskazują na to min. badania firmy Deloitte. Osoby te zasługują na to, by społeczeństwo dostrzegło ich potrzeby. Doceniło ich zalety jako członków rodzin, uczniów i pracowników.

Konferencja skierowana jest do psychologów, nauczycieli, lekarzy, terapeutów i innych specjalistów, którzy zajmują się diagnozowaniem, wspieraniem i edukacją osób neuroróżnorodnch oraz do szerokopojętej społeczności neuroatypowej.

W gronie prelegentów znaleźli się m.in.:

  • prof. Elizabeth Pellicano z University College London na Wydziale Psychologii Klinicznej, Edukacyjnej i Zdrowia,
  • prof. Sven Bölte, psychiatra z Karolinska Institute,
  • prof. Lotta Borg Skoglund, psychiatra z Karolinska Institute,
  • dr Agata Nowak, logopeda, pedagog, terapeuta integracji sensorycznej i psychomotoryki, wykładowczyni Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz członkini Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej SI,
  • oraz najcenniejsze dla nas osoby neuroróżnorodne, które podzielą się swoimi doświadczenia z codziennego funkcjonowania z pięknym atypowym umysłem.

Celem Międzynarodowej Konferencji NeuroShow 2023 jest rozwinięcie w Polsce szerokiej dyskusji na temat neuroróżnorodności; zaprezentowanie najlepszych światowych praktyk; poznanie najnowszej wiedzy naukowej, a także zgłębienie wypływu neuroróżnoroności na całe życie.

Podczas Konferencji poruszone zostaną tematy dotyczące:

  • zdrowia: wyzwania związane z diagnozą, leczeniem oraz wsparciem osób neuroróżnorodnych;
  • edukacji: najlepsze sposoby wsparcia uczniów neurróżnorodnych;
  • rynku pracy: korzyści z dostrzeżenia i wykorzystania talentów oraz potencjału neuroatypowego pracownika.

- Osoby neuroróżnorodne są cennymi członkami społeczeństwa, które wnoszą w każde miejsce wiele kreatywności, zdolności analitycznych i zaangażowania. Czas to dostrzec! – mówi Tomasz Michałowicz, prezes Fundacji JiM.

NeuroShow 2023 odbędzie się 18 listopada w Warszawie oraz on-line. Rejestracja i więcej informacji na stronie: www.neuroshow.org.

Fundacja JiM

Misją Fundacji JiM jest tworzenie lepszego świata dla osób autystycznych i neuroróżnorodnych.

Fundacja ma ponad 30 tys. członków ze wszystkich obszarów neuroróżnorodnosci. Organizuje kampanie społeczne takie jak „Spektrum kobiet”, które mają sprawić, że społeczeństwo będzie wykazywać dla nich więcej zrozumienia. Prowadzi również przedszkola, szkoły oraz kliniki diagnozy i terapii, takie jak właśnie otwierana Autentyczna Przestrzeń w Warszawie.

Każdego dnia pracujemy, by stworzyć świat, w którym każda osoba neuroróżnorodna będzie mogła zrealizować swój potencjał.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas